zachmurzenie duże
20°
18°
czwartek
Projekcja filmu “Jestem mordercą” w MOK-u
28 lutego 2017 r. | 16:57

20 marca (poniedziałek) o godzinie 18:00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim na projekcję polskiego thrillera psychologicznego z 2016 roku pt. "Jestem Mordercą" w reżyserii Macieja Pieprzycy. Film będzie wyświetlony w ramach trasy Polska Światłoczuła. W filmie występują m. in.: Arkadiusz Jakubik (Wiesław Kalicki), Mirosław Haniszewski (Janusz Jasiński), Agata Kulesza (Lidia Kalicka), Piotr Adamczyk (Major Aleksander Stępski) i Michał Żurawski (Milicjant Marek).

Akcja toczy się na Śląsku, na początku lat 70. Regionem wstrząsa seria brutalnych morderstw na kobietach, popełnianych zawsze według tego samego schematu. O sprawie nie mówi się w mediach przepełnionych głównie peerelowską propagandą sukcesu, do czasu, gdy kolejną ofiarą zabójcy pada siostrzenica pierwszego sekretarza partii. Wtedy komendant wojewódzki postanawia powołać specjalną grupę do złapania "Wampira". Jej szefem mianuje Janusza Jasińskiego, młodego, ale nadzwyczaj skutecznego porucznika. Grupa "Zofia" zaczyna prężnie działać, wykorzystując wszelkie dostępne ówcześnie metody. Janusz specjalnie na potrzeby powierzonego mu śledztwa zgłębia osiągnięcia zachodniej kryminalistyki. Wprowadza do prac zespołu najnowocześniejsze, znane niewielu technologie. Korzysta z jednego z pierwszych w Polsce komputerów. Zwraca się o pomoc do znanego angielskiego kryminologa. Początkowo budzi to nieufność przełożonych i drwiny podwładnych. Jednak dzięki pomysłom Janusza udaje się znacznie zawęzić krąg podejrzanych. Niestety to nie wystarcza - wyścig z czasem trwa, "Wampir" ciągle zabija.

Wstęp (sfinansowany z budżetu miasta) za okazaniem wejściówek dostępnych w biurze MOK-u (Miasteczko Śląskie, ul. Srebrna 24). Miejsca są numerowane. Film dla osób powyżej 15 roku życia.

źródło: MOK Miasteczko Śląskie