słabe opady śniegu
-1°
-3°
poniedziałek
Grafika. MOK
Wernisaż wystawy zdjęć „BLIŻEJ NIEBA 2017”
02 marca 2017 r. | 17:04

18 marca (sobota) o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Miasteczku Śląskim odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć lotniczych pt. „Bliżej Nieba 2017”.

Autorami zdjęć są mieszkańcy Miasteczka Śląskiego - Wojtek Stankiewicz oraz Darek Zwardoń, którzy starają się „otworzyć” niebo przed miasteczkowianami poprzez planespotting.

Przygotowane fotografie przedstawiają samoloty cywilne, wojskowe, śmigłowce oraz plenery związane z lotnictwem. Autorzy poprzez wystawę chcą przybliżyć  widzom swoją pasję. Pokazać jak wygląda codzienne życie na lotnisku cywilnym, wojskowym czy w aeroklubie. Na zdjęciach doskonale widać współpracę ludzi i maszyn, pracę obsługi lotniska i pilotów.

W odpowiedzi na inicjatywę mieszkańców Miasteczka Śląskiego podczas wernisażu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz niepełnosprawnego mieszkańca Miasteczka Śląskiego, który w związku z chorobą porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim: Jak każdy mam swoje plany i marzenia, jednak przeszkodą w ich realizacji są finanse. Wysłużony, wielokrotnie naprawiany wózek inwalidzki nie jest już tak dobry jak kiedyś, a kiedy wspominam o cenach nowych wózków wielu znajomych łapie się za głowę. Samodzielne sfinansowanie kosztów zakupu nowego sprzętu jest niemożliwe. Ze względu na chorobę pogorszył mi się także wzrok. Poprawić by go mogła operacja za "jedyne" 10000 – pisze Grzegorz Wolny. Zbiórka odbędzie się za pośrednictwem Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”, której Grzegorz jest podopiecznym. Podczas wydarzenia odbędzie się również licytacja zdjęć i przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Cała zebrana kwota trafi na indywidualne konto podopiecznego fundacji.

Wydarzenie zwieńczy koncert zespołu rockowego CRAN, którego twórczość w artystycznej formie ukazuje chwile z życia zwykłego żołnierza, borykającego się z problemami osobowościowymi, potrafiącego odczuwać strach, jednocześnie wykazującego się umiejętnością przezwyciężania swoich słabości. Mocne brzmienie ma podkreślać dynamikę zdarzeń. Mimo osadzenia projektu w realiach militarnych samo przesłanie ma charakter bardzo uniwersalny i odnoszący się do codzienności, to ukłon w stronę wszystkich tych, którzy służą innym, niejednokrotnie płacąc za swe bezwarunkowe poświęcenie ogromną cenę.

Zapraszamy do uczestnictwa w tym nietuzinkowym wydarzeniu oraz do przekazywania przedmiotów, które miałyby zostać zlicytowane podczas wernisażu i koncertu.

źródło: UM Miasteczko Śląskie