zachmurzenie umiarkowane
17°
15°
czwartek
Elektroniczny Rubin
15 lipca 2017 r. | 11:19

22 lipca w sobotę, już po raz drugi wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Miasteczku Śląskim mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na drugą edycję festiwalu muzycznego "Elektroniczny Rubin 2017". W tym roku będzie parę zmian i udoskonaleń. Oprócz dobrej muzyki będzie można podziwiać pokaz Light Show, czyli pokaz świetlny w wykonaniu profesjonalnej ekipy. Nie zapominamy również o najmłodszych. Specjalnie dla nich będą zorganizowane warsztaty dj-skie (zapisy w MOK w Miasteczku Śląskim).

LINE-UP

HELLBOY (Kraków)
GORO (Jaworzno)
ROBERT K (Bieruń)
PETER GADEK (Tarnów)
MAAT FOX (Tarnowskie Góry)
DAVERS (UK/Miasteczko  Śl.)
VEEDER ROOT (Miasteczko Śląskie)
DIVAD (Miasteczko Śląskie)

Muzyka: house, tech-house, deep, goa-trance, dark i techno.
Miejsce: Park Rubina Miasteczko Śląskie

więcej informacji niebawem.

DJ HELLBOY
Łukasz Mulka to artysta i producent pochodzący z Krakowa. Już od najmłodszych lat wykazywał ogromne zainteresowanie muzyką. Długo szukał własnego stylu, ale dzięki swojej wytrwałości i zaangażowaniu w tworzenie, znalazł go i prezentuje go dumnie w swoich setach i produkcjach aż do dziś. Styl ,o którym mowa to oczywiście hardtechno i techno. Od 2012 roku pracuję w agencji Franka Kvitta – Enhanced Music. W 2014 założył własną wytwórnię Hardtechno / Techno Serialkillaz record.
Najważniejsze wydarzenia na których prezentował swoją muzykę to:
Bass Planet PL (2012, 2013 ,2014 , 2015 ) ,
Nature One (2008),
Mayday PL (2010 ,2011 , 2014) ,
Toxicator PL (2011) ,
Soundtropolis PL (2011)
Silesia in Love (2012 , 2013 , 2014) ,
World Of Techno AT (2012 , 2014),
Toxicator DE (2012)
Toxicator PL (2012)
Electronic Festival (2010 - 2015) ,
Absurdalia PL (2013) ,
Ruhr In Love DE (2013 , 2015) ,
Hardtechno Festival AT (2015)

DJ GORO
Marcin Dulian - pochodzi z Jaworzna ma obecnie 36 lat i jest DJ od ponad 15. Finalista Mistrzostw Polski Vinyl DJ's Magnum 2015, zdobywca specjalnej nagrody Slave Sound Agency. Swoją przygodę z muzyką oraz z DJ-ką rozpoczął w wieku 14 lat gdzie w szkolnych dyskotekach stawiał pierwsze kroki. W roku 1998 zadebiutował grając seta Trance w lokalnym klubie. Już wtedy wiedział i czuł co będzie w przyszłości znaczyć pasja i fascynacja muzyką i profesjonalnym DJ-ingiem. Preferowany styl muzyczny to Classic Trance i Hard Trance. W roku 2008 uczestniczył w kursie DJ Promotion (Warszawa) gdzie jako nieliczny DJ zdał egzamin kat "B" grając set finałowy z winyli. Podczas imprez gra m.in. z płyt winylowych i jest pasjonatem, kolekcjonerem analogów. Posiada swoje studio DJ-skie (DJG Rec.), w którym tworzy swoje video mixy. Do jego ulubionych artystów należą m.in. Kai Tracid, Scot Project, Derb, Mauro Picotto, Talla 2XLC, Taucher. Grał na różnego rodzaju imprezach i festiwalach: Silesia In Love 2015 (Chorzów), We Love Trance Klub Gramoffon (Warszawa), Discoplex A4(Pietna), Mega Klub (Katowice), Klub Grant (Jankowice), Klub Galaktyka (Laski), Klub Metro (Opole), Młotkownia (Ruda Śl.) oraz wielu mniejszych klubach.

DJ ROBERT K
Robert Konieczny - na świat przyszedł w 1982r w Holdunowie. Na co dzień mieszkaniec Bierunia. Muzyka od najmłodszych lat towarzyszyła jego życiu i choć z początku nie były to dźwięki typowo elektroniczne to i tak dawała mu wiele radości. Nie wyobraża sobie ani jednego dnia bez niej. Prawdziwa fascynacja tego gatunku muzyki rozpoczęła się w klubie Grant, gdzie co piątek odbywały się techniczne imprezy. Wtedy to właśnie zrozumiał, że to jest to czego szukał. Wkrótce po wtajemniczeniu się o co w tym wszystkim chodzi, postanowił w 2004r kupić swoje pierwsze gramofony aby spróbować swoich sił. Jednak jak to bywa na początku, nie zawsze wszystko jest łatwe i tak kolorowe jakby się mogło wydawać. Mimo to nie poddał się i do dziś pogłębia swoja wiedzę i pracuje nad techniką oraz jakością swoich setów, które są mieszanką techno, pumpin, tribal, hardgroove. Grał w takich klubach jak: Regres- Bytom, M25- Warszawa, Eternal, EGO, Apartament, Przestrzeń Graffenberga- Warszawa, Lost Highway- Kraków, Jack Rocks- Radom, Gwarek- Bieruń, Phobia- Tychy, Tlen- Bielsko-Biała, Kamea- Lędziny oraz wielu innych.

DJ PETER GADEK
Piotr Gądek - wieczny idealista. Grający co mu w duszy gra, pochodzi z małopolski, a dokładnie z Tarnowa, gdzie często organizuje imprezy w tamtejszym Klubie "Przepraszam"

DJ DAVERS
Dawid Bomski – lat 31 , Dj i organizator wiernie oddany muzyce elektronicznej. Rodowity mieszkaniec Miasteczka Śląskiego na co dzień mieszkający poza granicami. Muzyka towarzyszyła mu całe życie, jednak kiedy w 1999r zobaczył pierwsza relacje Love Parade na vive wiedział, że Techno to jest droga która chce podążać. Niespełna 10 lat później zakupił swój pierwszy mikser i gramofony i podjął naukę miksowania. Miłośnik oraz kolekcjoner płyt winylowych, preferujący granie tylko z czarnych krążków, mocno osadzony w gatunkach Dark, Deep, Hard Techno. Muzyczny entuzjasta który nie zamyka się w jednym stylu preferujący nie tylko współczesne brzmienie ale również stare oldschoolowe produkcje. Ceniący bardzo twórczość takich artystów jak Kraftwerk, Jean Michael Jarre, Ultravox czy Depeche Mode. Możecie być pewni ze usłyszycie kawal solidnego i dynamicznego grania.

DJ MATT FOX
Maciej Lis – wschodzący talent polskiej sceny technicznej zbierający pozytywne recenzje niezależnie od miejsca, w którym się pojawi. Energetyczne i dopracowane sety to tylko pierwsze z brzegu atuty Zol7ego. Prawdziwy zajawkowicz, który każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji. Jak sam przyznaje nie stara się nikogo naśladować ale nie brakuje też Djów, których podziwia. Należą do nich: Carl Cox, Adam Beyer, Pfirter, Dj Emerson i Siasia. Tego ostatniego Zol7y poznał osobiście w 2008 roku, co zaowocowało wspólnymi występami na niejednej scenie i tak jest do dziś. Jednak prawdziwym idolem Zol7ego jest niemiecki Dj i producent Chris Liebing, którego poziom i umiejętności są tym, co Zol7y chciałby osiągnąć w swojej karierze. Zaczynał w 2002 roku w jednym z klubów w Tarnowskich Górach na Górnym Śląsku. Początkowo bez sprecyzowanego kierunku, z czasem jednak zrodziła się prawdziwa pasja do muzyki elektronicznej i tak już zostało po dziś dzień. Żywo zainteresowany tematem, szuka inspiracji, nowości. Chętnie eksperymentuje i cały czas się rozwija.

DJ VEEDER ROOT
Michał Wysmyk mieszkaniec Miasteczka Śląskiego. Od zawsze zafascynowany muzyką elektroniczną, przede wszystkim techno. Inspirujący sie produkcjami takich ikon jak The Advent, Chris Liebing i Sven Vath, ale także bardzo ceniący twótczość The Prodigy, Nirvany i ACDC. Wraz z przyjaciółmi współorganizował imprezy w Miasteczku Śląskim z cyklu "Prohibited Techno Mitting" i "Elektroniczny Rubin". Pierwsze adaptery zakupił w 2009 roku i od tamtego czasu stale powiększa swoją kolekcję płyt winylowych. W swoich setach prezentuje dynamiczne techno.

DJ DIVAD
Dawid Labus pierwsze gramofony zakupił w Bristolu, tam też zaczął przygodę z czarnymi płytami. Uwielbia grac nu skool breaks, tech house. Do dnia dzisiejszego ciągle powiększa swoją kolekcje płyt. Ostatnio większość czasu poświęca goa trance i na pewno usłyszymy te dźwięki w jego secie . Grał już wiele razy w rodzinnym miasteczku.

Wydarzenie facebook TUTAJ