mgła
14°
10°
niedziela
fotopolska.eu
Znalezione w szufladzie
20 października 2018 r. | 10:46

Od 8 października do 31 listopada Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim zaprasza na II Edycję Wystawy reprodukcji zdjęć pt.: „Znalezione w szufladzie”

Ujęte w wystawie reprodukcje fotografii i pocztówek to zaledwie cząstka zebranych wśród mieszkańców archiwaliów. Pieczołowicie skrywane „skarby” już po raz drugi zostały wyeksponowane w Miejskim Ośrodku Kultury, jednakże ta edycja została rozszerzona o kolejne „zdobycze”.

Posegregowane w kategorie reprodukcje tworzą wyjątkowy obraz przedwojennego Miasteczka.

Każdy dział to swego rodzaju historia, której warto przyjrzeć się z bliska: Portrety, Małżeństwo, Rodzina, Dzieciństwo, Komunia Święta, Fotografie Grupowe, Sacrum, Praca, Czas wolny, Powstańcy, W mundurach, Architektura oraz Pasieki.

I Edycja wystawy obejmowała 62 reprodukcje, które udostępnione zostały przez 18 osób. Edycja II wystawy została rozszerzona o kolejne reprodukcje. Do chwili obecnej aż 44 osoby podzieliły się swoimi zbiorami rodzinnymi, co daje nam prawie 500 reprodukcji.

Nie wszystkie zebrane fotografie znalazły swe miejsce na wystawach. Jednak dzięki staraniom wszystkich zaangażowanych osób, w tym udostępniających fotografie oraz widokówki, powstał piękny kalendarz „Miasteczko Śląskie 2018, Pierwsza połowa XX w.” stanowiący pierwszą taką publikację w naszej Gminie. Kolejną bardzo ciekawą publikacją powstałą dzięki zebranym materiałom jest album pt.: „Znalezione w szufladzie” Miasteczko Śląskie i jego mieszkańcy w dawnej fotografii.

Wystawa stanowi integralną część obchodów Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości organizowanych w Miasteczku Śląskim przez Miejski Ośrodek Kultury, można ją oglądać w godzinach pracy MOK-u.

www.fotopolska.eu | Żyglin 1912 rok

źródło: MOK