zachmurzenie duże
sobota
OSP Brynica
Druhowie z Brynicy będą zabezpieczać przejazd Tour de Pologne
30 lipca 2018 r. | 18:08

5 sierpnia wystartuje drugi etap Tour de Pologne z Tarnowskich Gór do Katowic. Po raz kolejny największy wyścig kolarski w Polsce przejedzie przez dwie miejscowości w gminie Świerklaniec. Z tego powodu możemy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.

Utrudnienia na trasie przejazdu peletonu mogą wystąpić już od 15:00. Wiąże się to z zabezpieczeniem trasy, w którym udział wezmą Ochotnicze Straże Pożarne Nakło Śląskie, Nowe Chechło, Orzech, Świerklaniec i Brynica.

Kolarze wystartują w Tarnowskich Górach o godz. 15:30. Do gminy Świerklaniec dotrą około godziny 16:16.Peleton wjedzie do Nowego Chechła od Tarnowskich Gór i następnie ulicą Lasowicką wjedzie do Świerklańca. Dalej pojedzie ulicą 3 Maja i skręci w ulicę Główną (na wysokości kapliczki). Później kolarze wjadą na ulicę Oświęcimską, aby na skrzyżowaniu skręcić w ulicę Parkową i pojechać w kierunku Piekar Śląskich. Planowo kolarze wyjadą z terenu gminy Świerklaniec o godz. 16:24. Zakończenie przejazdu pilota zabezpieczającego nastąpi około godz. 16:30. Organizatorzy proszą nie parkować samochodów na trasie wyścigu od godz. 15:00 do 16:30 oraz stosować się do poleceń obsługi wyścigu.

/UG Świerklaniec