bezchmurnie
20°
19°
poniedziałek
Zimowe nabytki Gwarka Od lewej: Mateusz Polak, Sebastian Szombierski, Rafał Wawrzyńczok, Tadeusz Urbainczyk. Fot. Marzena Stanek
Nowy klub Tadeusza Urbainczyka
12 marca 2017 r. | 12:49

Był napastnik Odry Tadeusz Urbainczyk, w zeszłym sezonie zdobył 27 bramek dla Miasteczka Śląskiego. Fakt zdobycia tylu goli nie pozostał bez echa. Urbainczyk nowy sezon rozpoczął w barwach IV ligowego Gwarka Tarnowskie Góry. 

W rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 barwy Gwarka Tarnowskie Góry reprezentować będzie pięciu nowych zawodników. Są to:

Tadeusz Urbainczyk

Rewelacyjna jesień 26-letniego tarnogórzanina przykuła uwagę takich klubów jak Górnik Zabrze, Polonia Bytom czy Rozwój Katowice. Tadeusz błyszczał skutecznością praktycznie w każdym meczu swojej drużyny, przeżywając jeden z najlepszych okresów w swojej karierze. Nie mamy wątpliwości, iż swoją dobrą formę utrzyma podczas występów w IV lidze w barwach Gwarka.

Aleksander Januszkiewicz

23-letni pomocnik przez ostatni rok grał w II-ligowej Polonii Bytom, w barwach której wystąpił w 25-ciu meczach oraz zdobył 4 bramki. Wychowanek MSPN Górnik Zabrze w swojej karierze piłkarskiej występował także w Gwarku Zabrze, a także GKS-ie Katowice. Już teraz możemy śmiało stwierdzić, że będzie sporym wzmocnieniem naszego klubu.

Sebastian Szombierski

21-letni środkowy pomocnik do Gwarka trafił na zasadzie wypożyczenia z GKS-u Katowice. W obecnym sezonie kojarzony głównie z zespołem rezerw, w którym to zespole był podstawowym zawodnikiem. W poprzednim sezonie występował także na półrocznym wypożyczeniu w Karpatach Krosno. Wysoki, mierzący 185 cm zawodnik będzie sporym wzmocnieniem środka pola Gwarka.

Mateusz Polak

Występuje na pozycji bocznego obrońcy. Mieszkaniec Tarnowskich Gór. Wychowanek zabrzańskiego Górnika, który w 2014 roku przeniósł się do juniorskich drużyn Zagłębia Lubin. Po powrocie na Śląsk przez ostatnie pół roku reprezentował barwy Dramy Zbrosławice. 19-latek to duża nadzieja Gwarka.

Rafał Wawrzyńczok

30-letni pomocnik to wychowanek Ruchu Chorzów. Niezwykle doświadczony zawodnik występował także w Walce Makoszowy, Motorze Lublin czy Orle Babienica/Psary. Głównie kojarzony z Rozwojem Katowice, w którym spędził sześć lat, oraz z którym to dokonał awansów do II oraz I ligi. Ostatnio wypożyczony do Przemszy Siewierz, gdzie był podstawowym zawodnikiem, zdobywając trzy bramki.

źródło: tsgwarek.pl