zachmurzenie umiarkowane
17°
15°
czwartek
Fot. LKS Żyglin
Piłkarski przegląd tygodnia. Świetny Żyglin, przebudzenie rezerw
24 maja 2017 r. | 17:14

Pierwsza drużyna Odry nie będzie miło wspominać wyjazdu do Miechowic. Mecz z tamtejszą Silesią miał być potwierdzeniem, że remis z Bruzdowicami to tylko wypadek przy pracy. Niestety już do przerwy drużyna gości zdobyła 2 bramki. Druga połowa należała do drużyny Odry, jednak nie potrafili oni przełożyć przewagi na bramki. Dopiero w jednej z ostatnich akcji meczu Karol Turowski ustalił wynik spotkania na 2:1.

Skład HKS Odra: Budny, Franiel, Junkiert (46' Dziliński), Bereska, Gałęziok, Zygmunt, Drabik, Cioch (80' Abanda), Mróz, Pączek (70' Turowski K.), Walesa (85' Kapica) Rezerwowi: Markiewicz, Kapica, Abanda, Śmierzchalski, Dziliński, Turowski K.

Najbliższy mecz Odra zagra u siebie w sobotę z drużyną lidera Śląsk Świętochłowice. Zapraszamy sympatyków i kibiców Odry na mecz.

W tym tygodniu drużyna rezerw rozegrała aż dwa mecze. Pierwszy w środę z Rodłem Górniki, drugi w sobotę w Wieszowie z Naprzodem. Na środowym meczu rezerwę wzmocniło 10 zawodników pierwszej drużyny, co miało swoje przełożenie na przebieg meczu. Pomimo ciągłego prowadzenia gry udało się zdobyć tylko dwie bramki, których autorami zostali Karol Podolski oraz Patryk Brózda.

Skład Odry II: K. Budny(Buszka) - Blacha, Kaczmarczyk, Dziliński, Świerc - Dramski(Kaźmierczak), Podolski, Pietrycha, Brózda - Nawara(Kapica), Turowski (Śmierzchalski) Rezerwa: Buszka, Kaźmierczak, Małczak, Śmierzchalski, Kapica, Barlik

W sobotę druga drużyna musiała sobie radzić już bez zawodników z "pierwszej", ale nie przeszkodziło to im na zdobycie dwóch bramek i zwycięstwo w meczu z Wieszową, bramki zdobywali po przerwie Karol Turowski oraz Patryk Brózda z karnego. Skład Odry II: Buszka - Blacha, Popanda, Kaczmarczyk, Świerc - Ambroży(Wojtas), Podolski, Pilak, Małczak(Turowski), Brózda - Kaźmierczak

Silesia Miechowice - Odra Miasteczko 2:1
Odra II Miasteczko - Rodło Górniki 2:0
Naprzód Wieszowa - Odra II Miasteczko 0:2

20 maja na własny boisku LKS Żyglin podejmował Orła Miedary. Faworytem meczu byli piłkarze z Miedar, którzy aktualnie zajmują 3. miejsce w tabeli. Ten fakt jednak nie miał wpływu na wynik spotkania, gdyż zawodnicy z Żyglina sprawili nie lada niespodziankę i wygrali mecz z faworyzowanym Orłem 4:2.

LKS Żyglin - Orzeł Miedary 4:2

LKS Żyglin

Zrelacjonował: TOMASZ POPANDA