zachmurzenie umiarkowane
17°
15°
czwartek
Zeszłoroczny sparing pomiędzy Odrą a Concordią Fot. iknurow.pl
Raport ze sparingów. Wysoka wygrana Odry
13 lutego 2017 r. | 21:49

Kolejny tydzień ciężkich treningów za nami. Obydwa zespoły z naszej gminy, pomimo siarczystego mrozu ostro trenują przed inauguracją swoich lig.

Jak to zazwyczaj bywa po każdym tygodniu przygotowań następuje sprawdzenie formy zawodników w warunkach meczowych. Oczywiście nie inaczej było w ten weekend. Nasze drużyny zagrały ze zmienny szczęściem. Pierwsza drużyna HKS Odry Miasteczko Śląskie rozgromiła w Żarkach aż 10 do 3 LZS Mrzygłód, drużynę na co dzień występującą w częstochowskiej lidze okręgowej. Nasi piłkarze po raz kolejny potwierdzili aspirację do gry w czwartej lidze, wszak nie codziennie uzyskuję się taki wynik, nawet w grach sparingowych. Aż strach pomyśleć co nasza drużyna będzie robić z rywalami gdy osiągnie apogeum formy na rozgrywki ligowe.

Skład na pierwszą połowę: b Budny (30. Mendera) - Walesa, Junkiert, Dziliński, Franiel - Pączek M. Drabik, Cioch, Bereska, Zygmunt - zaw. testowany I

II połowa to Mendera ( 60. Markiewicz) - Kapica, Turowski P., Dziliński, zaw. testowany 2 - Pączek M., Cioch, Bereska, Drabik, Brózda - zaw. testowany 1 (Barlik), dodatkowo zagrał Karol Turowski.

Bramki zdobywali m. in: Zawodnik testowany (4), Cioch, Zygmunt, P. Turowski, Barlik.

W nieco innych nastrojach kolejny tydzień przygotowań zakończyli piłkarze drugiej drużyny Odry Miasteczko Śląskie. Nasze rezerwy przegrały 4:6 w meczu kontrolnym ze Spartą Tworóg.

Rezerwy Odry w niedzielnym sparingu podejmowały drużynę Sparta Tworóg. Mecz odbył się na sztucznym boisku Szombierek Bytom. Początek meczu należał do drużyny Odry, która już po 20 minutach prowadziła 3-0, wszystkie bramki padły łupem Karola Turowskiego. Sparta równie szybko odpowiedziała na bramki Odry strzelając bramkę po indywidualnym błędzie. Nie był to jednak koniec bramek w tej połowie. Kolejną i ostatnia bramkę strzelił Bartek Kansy, była to bramka z cyklu "stadiony świata". Niestety do przerwy gospodarze zdołali wyrównać. Po przerwie obie drużyny dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, jednak pomimo wielu sytuacji padły jedynie dwie bramki, obie dla drużyny Sparty Tworóg. Niestety większość ze straconych bramek przez Odrę to wynik błędów indywidualnych, które jednak drużyna będzie próbować korygować podczas kolejnych treningów i sparingów. Kolejny mecz Rezerwy już w sobotę, a rywalem będzie najprawdopodobniej IV-ligowa drużyna Wilki Wilcza, której trenerem jest Jacek Wiśniewski.

Drużyna Odry zagrała w następującym składzie: Buszka-Piotrowski, Popanda, Ilczuk, Kaczmarczyk - Pączek D., Kansy, Budny M., Podolski, Dudek - Turowski

Podsumowując, należy zwrócić uwagę na fakt, że obydwa wyniki bardziej przypominały wyniki hokeja na lodzie niż piłki nożnej. Może martwić ilość straconych bramek przez obydwie drużyny w swoich meczach kontrolnych lecz do rozpoczęcia rundy rewanżowej zostało jeszcze tyle czasu, że na pewno trenerzy podczas kolejnych treningów będą dążyć do poprawy gry defensywnej. Widząc ilość strzelonych bramek o ofensywę nie musi się martwić.

K.J

PLAN SPARINGÓW:

21.01 Odra Miasteczko Śląskie - Pogoń Ruda Śląska (10:01)
28.01 Odra Miasteczko Śląskie - MLKS Woźniki (7:1)
04.02 Odra Miasteczko Śląskie - Górnik Zabrze (CLJ) (1:2)
11.02 Odra Miasteczko Śląskie - LZS Mrzygłód (10:3)
18.02 Odra Miasteczko Śląskie - Wilki Wilcza
25.02 Odra Miasteczko Śląskie - Concordia Knurów
01.03 Odra Miasteczko Śląskie - Zieloni Żarki
04.03 Odra Miasteczko Śląskie - Szombierki Bytom
11.03 Odra Miasteczko Śląskie - Andaluzja Brzozowice-Kamień