słabe opady śniegu
-1°
-3°
poniedziałek
Fot. Łukasz Dudek
Przebudzenie Odry, ważne zwycięstwo Żyglina. Piłkarskie podsumowanie weekendu
11 kwietnia 2017 r. | 16:02

Z lekkim opóźnieniem rozpoczęło się spotkanie Odry z Wyzwoleniem Chorzów, być może było to powodem dekoncentracji zawodników z Miasteczka, ponieważ przez pierwsze 15 minut to drużyna gości miała kilka ciekawych sytuacji, głównie po stałych fragmentach gry z bocznych stref boiska. Jednak w dalszej części meczu Odra wzięła się w garść i w zasadzie do przerwy utrzymał się wynik 0:0 bez większych problemów. Po przerwie do gry wszedł lekko kontuzjowany Mateusz Pączek i to on już w 49 minucie udanie dośrodkował, a Kamil Walesa umieścił piłkę w siatce. Ten sam zawodnik w 70 minucie oddał świetne uderzenie z rzutu wolnego, strzał tuż przy krótkim słupku nie dał bramkarzowi najmniejszych szans. Zarówno piłkarze Odry jak i Wyzwolenie mieli kolejne sytuacje, jednak dopiero w samej końcówce meczu kibice zobaczyli jeszcze dwie bramki.

Pierwsza z nich to bramka Mateusza Pączka, który oddał strzał głową po świetnym dośrodkowaniu. Ostatni w protokole zapisał się zawodnik Wyzwolenia, który strzałem z woleja po wrzutce z bocznej strefy umieścił piłkę za linią bramkową Miasteczka. Mecz zakończył się więc wynikiem 3:1 dla drużyny Marka Tomczyka.

Skład Odra: Markiewicz, Franiel, Bereska, Turowski P., Gałęziok, Zygmunt (46' Pączek), Drabik, Mróz (10' Cioch), Pietrycha, Walesa (84' Kapica), Abanda (73' Śmierzchalski)

Rezerwowi: Śmierzchalski, Pączek, Barlik, Budny, Cioch, Junkiert, Kapica

LKS Żyglin wygrał swoje spotkanie w Łazach z miejscową Łazowianką, co pozwala spokojniej myśleć o utrzymaniu. Bramki zdobyli Adrian Golec oraz Robert Wyżgoł z karnego.

Drużyna rezerw Odry grała swój mecz w Starych Tarnowicach z miejscową Tarnowiczanką, niestety nie był to udany wyjazd. Pomimo ładnej gry i kilku sytuacji w pierwszych 20 minutach to drużyna gości zdołała objąć prowadzenie i wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza część spotkania. Na początku drugiej połowy Odra dostaje drugi cios. Wpływa to jednak mobilizująco na zawodników drugiej drużyny, którzy jednak do końca meczu zdołali zdobyć tylko 1 bramkę.

Mendera-Wojtas, Popanda, Kaczmarczyk, Piotrowski - Blacha (Dudek), Budny M., Podolski, Kansy (Kaźmierczak), Świerc, Ilczuk

ODRA - WYZWOLENIE CHORZÓW 3:1
ŁAZOWIANKA - LKS ŻYGLIN 1:2
ODRA II - TARNOWICZANKA 1:2

Zrelacjonował TOMASZ POPANDA

lkszyglin.futbolowo.pl