bezchmurnie
20°
19°
poniedziałek
Fot. LKS Żyglin
Zaległy raport ze sparingów. Jak grali nasi?
08 lutego 2017 r. | 21:42

W ubiegły weekend kolejne mecze kontrolne zagrały drużyny z naszej Gminy. Swoje mecze rozegrały HKS Odra Miasteczko Śląskie II oraz LKS Żyglin. Walczący o utrzymanie w lidze okręgowej piłkarze LKS Żyglin rozgromili 8:0 drużynę Rozbarku Bytom.

Bramki dla LKS-u zdobyli: 4 x zawodnik testowany, Mróz, Daniel, Wszelaki oraz Gajda.

Po meczu parę słów na temat sparingu wypowiedział trener Sebastian Żak: „Mecz rozpoczęliśmy w następującym składzie : Migus. Piech, Jakubowski, Wyżgoł A,Mróz, Daniel, Banaś, Polański, zawodnik testowany 1, Miszok, Gajda, ponadto grali. Zawodnik testowany 2,Wyżgoł R, Wszelaki, Heflik, Miozga .Mecz traktujemy w kategorii dobrego treningu. Jako że w tym okresie trudno o treningi na zielonej murawie, więc zawodnicy mieli okazję trochę nacieszyć się piłka. Do wyniku nie przywiązujemy żadnej uwagi, choć na pewno cieszy zaangażowanie, przez co gra toczyła się pod nasze dyktando. Założyliśmy sobie przed spotkaniem cele które zawodnicy lepiej lub gorzej zrealizowali i na pewno jest to dobry materiał do analizy. Zawodnicy testowani których udało nam się zaprosić do współpracy są dużym wzmocnieniem, przez to konkurencja na pozycjach wzrośnie a to na pewno przyczyni się do poprawy naszej gry." S. Zak.

W odmiennych, choć nie najgorszych nastrojach kolejny etap przygotowań, nasze rezerwy zremisowały 2:2 w meczu z drużyną Orzeł Pawonków, na co dzień występująca w lublinieckiej b- klasie. Drużyna z Miasteczka zagrała w następującym składzie:

I połowa: K.Budny, Popanda, Ilczuk, Świerc, Zawodnik Testowany, M.Budny, D. Pączek, Podolski, Turowski, Piotrowski, Wojtas. Drugą połowę drużyna Odry rozegrała w składzie: Buszka, Jaskóła, Dudek, Popanda, Ilczuk, Każmierczak, D. Pączek, Zawodnik Testowany, M. Budny, Podolski, Turowski. Obie bramki dla Odry strzelił Damian Pączek.

Jak pokazują powyższe wyniki, nasze drużyny szlifują formę na rundę wiosenną z dobrym skutkiem co powinno przynieść wymierne korzyści w walce o cele postawione przed sezonem.

KJ