zamglenia
środa
Sportowe podsumowanie w Szkole Podstawowej
24 czerwca 2018 r. | 19:18

Sportowe podsumowanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Miasteczku Śląskim.

Jan Broja
Ostatnie miesiące roku szkolnego były pracowite dla dziewcząt reprezentujących naszą szkołę w zawodach piłki siatkowej. Po wygranych zawodach powiatowych drużyna dziewcząt awansowała do ¼ finału zawodów wojewódzkich w Ożarowicach, w których zajęła trzecie miejsce, ustępując drużynie z Boronowa i Ożarowic.

Na przełomie maja i czerwca nasza szkoła była też organizatorem zawodów powiatowych w piłce siatkowej plażowej. W tych zawodach dziewczyny (Klaudia Pakos i Małgosia Wójtowicz) zajęły drugie miejsce. Chłopcy (Arek Matejczyk, Tomek Baran i Filip Gulak) zajęli pierwsze miejsce, co dało im awans do półfinału rozgrywek wojewódzkich, gdzie wywalczyli drugie miejsce. 

Kolejne zawody, zorganizowane 8 czerwca, to turniej klas siódmych (szkoła podstawowa) i drugich gimnazjum. Niespodziankę sprawiły nasze dziewczyny, zdobywając pierwsze miejsca w obydwu kategoriach! W spiekocie i upale dziewczyny pokonały zdecydowanie faworyzowane drużyny z Radzionkowa i Salezjanki z Tarnowskich Gór!

Siódme klasy reprezentowały: Natalia Świerc, Julia Zięba, Oliwia Pytel, Natalia Kowalczyk, Ewelina Jędrzejczak, Julia Piątek, Julia Piech oraz Zosia Katryniok i Paulina Kaleja.

W kategorii klas drugich wystąpiły: Alicja Żółkiewicz, Angela Zmieskol, Wiktoria Widera, Oliwia Pytel, Paulina Polaczek i Emilia Jaśkowiec.

Wyniki dziewcząt to dobry prognostyk na następny rok szkolny. Ostatni akcent siatkarski na koniec tego roku szkolnego to Finał Międzypowiatowej Ligi Gimnazjalnej Siatkówki Dziewcząt, której organizatorem jest nasze gimnazjum. W finale, który odbył się 13 czerwca w sali gimnazjum, spotkały się najlepsze drużyny powiatu tarnogórskiego i lublinieckiego (pierwsze i drugie miejsca grup eliminacyjnych).

Nasze dziewczęta, dla których sam awans do finału był w tym roku sukcesem, zajęły w nim ostatecznie IV miejsce. Pierwsze trzy miejsca przypadły zdecydowanie najlepszym drużynom tych rozgrywek: I miejsce zajęło Gimnazjum z Ożarowic; II miejsce - Gimnazjum z Boronowa; III miejsce - Gimnazjum z Rojcy.

Drużynę naszego gimnazjum, w całorocznych rozgrywkach Ligi reprezentowały: Klaudia Pakos, Małgosia Wójtowicz, Gabriela Schwarz, Alicja Żółkiewicz, Angela Zmieskol, Wiktoria Widera, Oliwia Pytel, Paulina Polaczek i Emilia Jaśkowiec.

Teraz czas na zasłużony odpoczynek dla zawodniczek i wakacje!

Zdjęcia: Tomasz Najuch, Julia Wylężek i Jan Broja