słabe opady śniegu
-2°
-7°
środa
Nasze gimnazjalistki awansowały do finałów
10 lutego 2017 r. | 21:53

Siatkówka w naszym mieście ma się całkiem dobrze. Dużą zasługę trzeba tutaj przypisać naszym nauczycielom wychowania fizycznego, którzy od wielu lat wkładają mnóstwo energii i zaangażowania w swoją pracę. Poniżej zamieszczam wypowiedź Pana Jana Broji, w której opisuje ostatnie sukcesy naszych gimnazjalistów.

"Nasze gimnazjum jest co roku, od wielu lat, organizatorem Powiatowej Gimnazjalnej Ligi Siatkówki Dziewcząt i Chłopców. W tym roku liga dziewcząt jest międzypowiatowa. Gra jeszcze Boronów z powiatu lublinieckiego. W lidze dziewcząt bierze udział 6 drużyn podzielonych na dwie grupy eliminacyjne (I gr. Ożarowice, Świerklaniec i Rojca, II gr. Miasteczko, Boronów i Salezjański Zespół Szkół w T.G.) Każda z drużyn w grupie organizuje jeden turniej. Do finałów, których jesteśmy organizatorami, awansują dwie najlepsze drużyny każdej grupy.

W dniu 9 lutego odbył się trzeci a zarazem ostatni turniej eliminacyjny II grupy Międzypowiatowej Ligi Siatkówki Dziewcząt. Na swoim terenie nasze gimnazjalistki przypieczętowały zwycięstwo w grupie oraz awans do finałów tych rozgrywek dwoma wygranymi. Dziewczyny pokonały gładko Gimnazjum z Boronowa 2:0, oraz w takim samym stosunku Salezjanki z Tarnowskich Gór. W poprzednich turniejach dziewczyny poniosły tylko jedną porażkę, wygrywając pozostałe mecze. Brawo dziewczyny! Teraz czeka nas finał który organizujemy w naszym Gimnazjum. W finale o zwycięstwo będą rywalizować dziewczyny z Miasteczka, Boronowa. Ożarowic i Świerklańca Liczymy, jak co roku, na podium!"

Toczą się również rozgrywki chłopaków. Ale już teraz jest wiadomo że nasi gimnazjaliści zakończą rozgrywki, kolejny rok z rzędu na I miejscu! Opiekunem chłopaków jest Michał Dyrgała.

ŁUKASZ DUDEK

 Zdjęcia: Karolina Kochel i Natalia Wojsyk