mgła
10°
sobota
90 tys. zł na siłownię miejską!
25 listopada 2017 r. | 17:01

Podczas sesji, która odbyła się wczoraj w Urzędzie Miejskim, burmistrz przedstawił kilka planowanych inwestycji na 2018 rok. 

Jedną z takich inwestycji będzie dofinansowanie miejskiej siłowni znajdującej się w budynku hali sportowej przy ul. Dworcowej w Miasteczku Śląskim.

Na remont sali do ćwiczeń planowo zostanie przeznaczone 40 000 zł a na jej wyposażenie 50 000 zł.

Są to bardzo dobre wiadomości. Przez ostatnie lata temat siłowni miejskiej poruszałem wiele razy. W końcu burmistrz zdecydował, aby doinwestować obiekt.

Wybory się zbliżają to i inwestycje zaczną przyspieszać. Wielu włodarzy zapomina o tym, że kadencja trwa 4 lata i często ostatni rok przed wyborami jest czasem większej ilości inwestycji.

Jak mówi znane powiedzenie - lepiej późno niż wcale.

W ostatnim czasie coraz więcej kobiet zaczyna korzystać z miasteczkowskiej siłowni. Wszystko dzięki zakupionej w tym roku bieżni. Jeśli planowana inwestycja warta 90 tys. zł dojdzie do skutku, to jestem pewien, że siłownia będzie miała wielu nowych użytkowników. Oby tylko do tego czasu naprawili dach, który podczas opadów przecieka w wielu miejscach.

Aktualna cena za korzystanie z naszego "klubu fitness" wynosi 40 zł. Jest to uczciwa kwota jak za sprzęt, który 30-40 lat temu był zrobiony przez pracowników Huty Miasteczko.

ŁUKASZ DUDEK