bezchmurnie
20°
19°
poniedziałek
Aktualne informacje o hokeju na trawie
12 lipca 2022 r. | 07:00

Trener Andrzej Miskiewicz informuje:

Drużyna hokeja na trawie LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie, w której występują uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1 Miasteczko Śląskie, odniosła duży sukces sportowy podczas turnieju w Berlinie. W dniach od 1 do 3 lipca 2022 nasza hokejowa drużyna dziewcząt gościła w Berlinie na zaproszenie KHU Berlin. W turnieju uczestniczyło 50 drużyn z regionu północnych Niemiec (Schleswig-Holstein, Brandeburg, Mecklenburg, Sachsen) w grupach chłopców i dziewcząt w kat. wiekowych U8, U10, U12. LUKS Jedynka wystawiła 2 drużyny dziewcząt w kat. do lat 10. Drużyny rozegrały w sumie 12 spotkań, notując 6 zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki, 10 trafień do bramki przeciwnika przy 5 straconych, co dało w łącznej klasyfikacji 3 miejsce. Zespół otrzymał puchar, a dziewczyny medale.

Udział w tak dużym turnieju to nowe doświadczenia i nauka, rozegraliśmy równe spotkania prezentując dobre umiejętności i przygotowanie fizyczne co było dużym atutem w rywalizacji z rówieśnikami z Niemiec. LUKS Jedynka wystąpiła w składzie: Martyna Chmiel, Zuzanna Dziwis, Aleksandra Fiecek, Maja Hahn, Maja Jaskuła, Zuzanna Kaczmarowska, Martyna Konat, Laura Kupis, Lena Lubos, Wiktoria Natkaniec, Antonia Piątkowska, Liliana Renka, Joanna Skrzydło, Bianka Wyżgoł. Dużym wsparciem i głośnym dopingiem podczas zawodów i po za boiskiem była obecność Rodziców, za co bardzo dziękujemy. Nasze zawodniczki miały okazję zwiedzenia i zobaczenia najważniejszych zabytków  Berlina korzystając z chwili wolnej. Po krótkim odpoczynku nasza drużyna wznawia treningi, już 11 lipca wracamy na boisko Orlik w Miasteczku, natomiast od września, po krótkim zgrupowaniu nad morzem, przystąpimy do rozgrywek o Mistrzostwo Ślaska i dalej o Mistrzostwo Polski. Bardzo chętnie przyjmiemy do drużyny nowe osoby - tylko dziewczyny, które podczas naboru pozytywnie zaliczą testy sprawnościowo-fizyczne.

Srebro Mistrzostw Europy z naszym udziałem

Bazylea w Szwajcarii była gospodarzem Mistrzostw Europy 2022 w hokeju na trawie do lat 16. Nasza zawodniczka LUKS Jedynka Hanna Głogusz która została powołana w skład Reprezentacji Polski kobiet do lat 16 wraz z drużyną Polski zdobyła II miejsce i srebrny medal. Udział w Reprezentacji Polski to wielkie wyróżnienie. W składzie 10 zawodniczek znalazła się nasza zawodniczka, która w turnieju finałowym zdobyła 7 bramek. Hanna Głogusz po turnieju otrzymała dobą ocenę od selekcjonera Reprezentacji. Serdecznie gratulujemy sukcesu sportowego!

Hanna Głogusz rozpoczęła przygodę z hokejem w Miasteczku Śląskim, zawsze należała do wyróżniających się zawodniczek pod względem umiejętności technicznych i fizycznych. Nasz klub LUKS Jedynka zdobywał już wiele tytułów w rozgrywkach regionalnych i Mistrzostwach Polski, srebro  Hani z Reprezentacją jest największym sukcesem, co zostanie odnotowane w kartach historii naszego klubu LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie.

Hania Głogusz - trzecia z lewej nr 7.

Zdjęcia: S. Hahn i R. Rymer