bezchmurnie
13°
piątek
Na zdjęciu widzimy plac zabaw w Miasteczku Śląskim wysypany korą
Będą place zabaw i siłownie zewnętrzne za ponad 780 tys. zł
18 maja 2017 r. | 22:30

Urząd Miasta opublikował informację z wynikami postępowania w sprawie budowy infrastruktury sportowej.

Przy Przedszkolu nr 3 w Miasteczku Śląskim powstanie plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną. Projekt zrealizuje firma COLOR-SPORT z Warszawy. Koszt inwestycji to 409.590 zł.

Na terenie Parku Rubina również powstanie plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną. Projekt zrealizuje firma PPE Poland z Świętochłowic. Koszt inwestycji to 374.399,70 zł.

Nareszcie po tylu biednych latach jakieś konkrety. Szkoda tylko, że nie odbyły się konsultacje społeczne w sprawie doboru sprzętu. No ale jestem pełny nadziei, że tym razem Pan Nowak ucząc się na błędach dobrze wyda nasze pieniądze.

Kilka miesięcy temu na ręce kierownika Henryka Felki złożyłem prośbę, aby huśtawka "mama i ja" została uwzględniona w projektach placów zabaw. W marcu zadzwoniłem do P. Felki z pytaniem, czy huśtawka została wzięta pod uwagę przy tworzeniu projektów. Pan Henryk odpowiedział, że została wzięta pod uwagę.

Rozmowa z kierownikiem Henrykiem Felką (październik 2016 rok).

Referat Gospodarki Miejskiej - rozmowa z kierownikiem.

Dzisiejszego dnia kolejny raz odwiedziłem Urząd Miasta. W planach była rozmowa z Burmistrzem jednak jak zwykle nie zastałem go w urzędzie (może na obiad do domu poszedł - nie wiem). Jednak będąc w Ratuszu postanowiłem odwiedzić kilka referatów. Jednym z nich był referat Gospodarki Miejskiej w którym kierownictwo sprawuje Pan Henryk Felka. Przedstawiłem Panu kierownikowi huśtawkę "mama i ja" po czym zaproponowałem aby taka huśtawka była na każdym otwartym placu zabaw. W poniedziałek jetem umówiony na rozmowę z burmistrzem, na której będę nalegać aby zostało zorganizowane spotkanie z mieszkańcami. Aby to mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na temat projektów które są opracowywane. Tajemnicą nie jest że większość projektów które były realizowane w naszej gminie, nie były konsultowane z mieszkańcami. Czego wynikiem był szereg popełnionych błędów. Albo zaczną się z nami liczyć, albo będę częstym gościem w urzędzie (a tego to oni bardzo nie lubią). Dziś wszyscy z którymi rozmawiałem nie zgodzili się na publikacje oraz zostałem poinformowany że jeżeli udostępnię nagranie spotkamy się w sądzi . Jednak zapewniłem urzędników że nagrania zostaną upublicznione ponieważ znam swoje prawa. Zresztą od dziś do urzędu noszę wydrukowaną całą ustawę o dostępie do informacji publicznej, ponieważ już raz zostałem przez nich okłamany. Człowiek uczy się na błędach 🙂

Posted by Miasteczko Śląskie - cała prawda on Friday, October 7, 2016

 

Informacja z wynikami postępowania.

źródło: BIP Miasteczko Śląskie

ŁUKASZ DUDEK