bezchmurnie
-1°
-3°
poniedziałek
Bezpłatne badanie mammograficzne
05 maja 2023 r. | 16:55

Już 12 i 15 maja w Miasteczku Śląskim przy Caritas (parking przy kościele Wniebowzięcia NMP) stanie mammobus.

W mammobusie realizowany jest Program profilaktyki raka piersi, w ramach którego wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne skierowane dla ubezpieczonych Pań w wieku 50-69 lat. Warunkiem bezpłatnego skorzystania z badania jest wiek i przerwa 2-letnia między badaniami oraz brak rozpoznania/leczenia z powodu raka piersi. Wyjątkiem są osoby obciążone genetycznie (rak piersi u matki, siostry, córki) wówczas takie Panie mogą wykonywać mammografię co 12 miesięcy. Wynik mammografii Panie otrzymają pocztą (tradycyjną lub mailową) na wskazany adres. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie lekarskie ani zaproszenie. Nie ma znaczenia miejsce zamieszkania.

Mammografia to rentgenowskie prześwietlenie piersi, dające możliwość wykrycia zmian w piersiach o wielkości już nawet kilku milimetrów.

Mimo, że dla Pań w wieku 50-69 lat mammografia jest badaniem bezpłatnym, niewymagającym skierowania to tylko około 35% Polek korzysta z niej regularnie.

Dlatego apelujemy i prosimy: NAJWYŻSZY CZAS ZATROSZCZYĆ SIĘ O SWOJE ZDROWIE I WYKONAĆ MAMMOGRAFIĘ - to nic nie kosztuje a można bardzo dużo zyskać.

Panie chcące skorzystać z mammografii, zachęcam do telefonicznego ZAPISANIA SIĘ NA MAMMOGRAFIĘ – umawiamy na konkretny dzień i godzinę pod nr tel. 32 278 98 96 czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 (zapisy już trwają!).