bezchmurnie
środa
Brązowy medal dla jedynki
28 listopada 2019 r. | 06:24

Dobiegły końca rozgrywki hokeja na trawie w kat. młodzika do lat 14 w sezonie 2019. Rozgrywki trwały od kwietnia do października z udziałem 10 drużyn, w tym LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie.

Drużyna Jedynki spisywała się dzielnie przez cały czas rozgrywek, po 9 kolejkach nasza drużyna była na pierwszym miejscu z minimalną przewagą nad rywalami. O końcowej klasyfikacji zdecydowała pierwsza porażka z HKS Siemianowiczanka, a Kolejarz Gliwice wygrał swój mecz. Przy porażce naszej drużyny Kolejarz Gliwice zdobył punkty na złoto. W końcowej klasyfikacji
Jedynka zajęła III miejsce i to za sprawą gorszej różnicy 4 bramek (stosunek strzelonych do straconych). W roku 2019 rozgrywki młodzików stały na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja trwała do samego końca. Świadczą o tym zdobyte punkty.

Klasyfikacja końcowa:
1. miejsce KKS Kolejarz Gliwice pkt. 24 (70:11), 2. HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie 22(58:11)+47) 3. LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie 22(55:12)+43) 4. KS Cieszyn, 5. UKS Orlęta Sosnowiec, 6. KKS Kolejarz 2 Gliwice, 7. UKHT Ósemka Tarnowskie Góry. 8. HKS 2 Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie. Drużyna LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie cieszy się brązowym medalem i już zapowiada rewanż w Halowych Mistrzostwach Śląska, które ruszają w grudniu. W nowym sezonie 2019/2020 wystąpi w eliminacjach do Mistrzostw Polski w kat. junior młodszy do lat 16, życzymy powodzenia. W miasteczkowskiej drużynie wystąpili: Adam Budny, Głogusz Hanna (kapitan drużyny), Głogusz Wiktor, Gogolin Jan, Karch Antonina, Karch Bartosz, Kochel Jan, Malok Kamil, Marszałek Paweł, Marszałek Wojciech, Piech Julia, Urbańczyk Tomasz, Ziaja Adam oraz trener Andrzej Miśkiewicz. Nasz zespół przez cały rok utrzymywał równą formę, prezentując dobre umiejętności techniczne i taktyczne. Musimy poprawić grę w obronie oraz szybkość i nadal będziemy drużyną, która będzie walczyć o złoto. Potwierdzeniem naszych umiejętności indywidualnych jest powołanie do Kadry Narodowej naszych zawodników. Adam Budny i Jan Kochel w październiku uczestniczyli w konsultacji szkoleniowej Kadry Narodowej U-16 w Wałczu, podczas której potwierdzili swoją wartość. Również na udział w Reprezentacji Narodowej U-16 kobiet może liczyć Hanna Głogusz.

Źrodło: Wieści z Ratusza
Andrzej Miśkiewicz