zamglenia
środa
Chcą stworzyć kolejną strefę przemysłową. “Brońcie się rękami i nogami”
15 maja 2018 r. | 10:25

Mieszkaniec Patryk Kurc napisał petycję do Burmistrza, która dotyczy zmian w planowanym przekształceniu terenów znajdujących się przy wjeździe do Miasteczka Śląskiego.

Fragment petycji.

W trosce o zadbanie właśnie o nowe miejsca pracy i zabezpieczeniu mieszkańców przed bezrobociem, proponuje przeznaczyć tą strefę na tereny wielofunkcyjne o dominującym przeznaczeniu usługowym. W niedalekim czasie, zaczną się prace nad Drogą ekspresową S11 w pobliżu tego terenu, a także powstanie sieć kolejowa z pobliskim dworcem kolejowym.

Tu ma powstać strefa przemysłowa. 

Na spotkaniu w sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Miasteczko Śląskie, radny Boino zapytał Burmistrza, czy ten nie jest pod wpływem lobby właścicieli gruntów, gdzie ma powstać strefa przemysłowa. Burmistrz zaprzeczył, ale sprawa wygląda bardzo dziwnie.

Gdy studium zostanie przyjęte, cena gruntów w tym miejscu znacznie wzrośnie. Więc kolejne pytanie, jakie się nasuwa, skoro Burmistrz postanowił stworzyć strefę przemysłową na prywatnym terenie, to dlaczego wcześniej go nie wykupił, aby ewentualnie sprzedać z zyskiem?

Pomijając jednak to wszystko, istnieje zagrożenie, że strefa przemysłowa (która docelowo ma być nieuciążliwa) po pewnym czasie  będzie uciążliwa dla mieszkańców, którzy mieszkają w pobliżu tego terenu.

Przykład idzie z sąsiednich Kalet.

Mieszkanka Kalet, która w swym sąsiedztwie ma uciążliwą firmę Hemarpol tak mówi o planach Burmistrza:

"Brońcie się rękami i nogami".

W tym miejscu zaznaczę, że firma z Kalet Hemarpol również miała być nieuciążliwa dla mieszkańców. Ale o tym więcej napiszę w innym artykule.

Do końca maja jest uruchomiona petycja. Zachęcam do podpisywania. Petycja będzie również w formie papierowej. Powiadomcie o tym pomyśle swoich rodziców, dziadków, babcie, dla których często jedynym lokalnym źródłem informacji jest gazetka Wieści z Ratusza, w której często nie ma najistotniejszych informacji.

Petycja do podpisania TUTAJ

Film nagrany w związku z nowym pomysłem Pana Burmistrza na utworzenie strefy przemysłowej, przed wjazdem do Miasteczka Śląskiego od strony Tarnowskich Gór. Prosiłbym Państwa o podpisanie mojej petycji oraz składanie własnych wniosków dotyczących zmian w projekcie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Miasteczko Śląskie. Musimy się zmobilizować, ponieważ ostateczny termin oddania wniosków jest 06.06.2018rhttps://www.petycjeonline.com/zmiana_w_projekcie_studium_uwarunkowa_i_kierunkow_zagospodarowania_przestrzennego_gminy_miasteczko_lskie#formSerdecznie dziękuję za wszystkie podpisy! 🙂 *W nagraniu chodziło mi o autostrady A1 i A4

Gepostet von Patryk Kurc am Montag, 14. Mai 2018


ŁUKASZ DUDEK