bezchmurnie
18°
17°
sobota
Czołowe zderzenie na drodze krajowej – 3 osoby w szpitalu
29 czerwca 2023 r. | 22:43

Śledczy z tarnogórskiej komendy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach. Ranni zostali kierujący pojazdami oraz 7-letni pasażer, którzy trafili do szpitala. Apelujemy do wszystkich o zdrowy rozsądek na drodze!

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Gliwickiej wpłynęło do policjantów wczoraj po godzinie 16.00. Na miejscu zjawili się policjanci ruchu drogowego, strażacy oraz ratownicy medyczni. Jak ustalili stróże prawa kierujący oplem 39-letni mieszkaniec Radzionkowa, jechał ze swoim 7-letnim synek krajową „78” w kierunku centrum miasta. W pewnym momencie z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z innym oplem, za którego kierownicą siedział 28-latek z Zabrza. Będący na miejscu ratownicy zabrali wszystkich uczestników zdarzenia do szpitala. Na czas trwających czynności wprowadzono ruch wahadłowy. Teraz śledczy zajmą się dokładnym wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Tarnogórscy policjanci apelują i przypominają o bezpieczeństwie na drodze. Szczególnie teraz, w okresie wakacji, ruch na drogach z pewnością jest większy, a co za tym idzie, może dochodzić do różnych niebezpiecznych sytuacji. Razem zadbajmy o to, aby wszyscy spokojnie i bezpiecznie dotarli do swojego celu.

KPP Tarnowskie Góry