bezchmurnie
22°
17°
wtorek
Czy Nowak ma w tym interes?
23 lipca 2018 r. | 00:00

Dzisiaj tj. 23 lipca o godzinie 15:00, w miasteczkowskim magistracie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, które dotyczyć będzie kolejnych zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Miasteczko Śląskie. 

Jasno z tego wynika, że Burmistrzowi bardzo zależy na tym, aby na to spotkanie przyszła jak najmniejsza ilość mieszkańców (dlatego godzina dyskusji publicznej jest ustalona na 15:00). Dla przykładu w Świerklańcu spotkanie w sprawie studium odbyło się o 17:00.

Widząc zachowanie naszego włodarza na innych spotkaniach, biorąc pod uwagę niekorzystną godzinę, zadaję sobie pytanie.

Czy Nowak ma w tym jakiś interes?

Gdy Burmistrz namawiał mieszkańców na niekorzystne ciepłownictwo Veolia, to potrafił zorganizować spotkania z mieszkańcami o godzinie 17 i 18.  Wtedy było zapotrzebowanie na wysoską frekwencję, aby jak największa ilość osób zapisała się do "jedynego słusznego" programu ciepłowniczego, który już się okazał szkodliwy dla gminy (przykład gimnazjum i większych rachunków za ogrzewanie).

W przypadku studium kierunków zagospodarowania przestrzennego są ogromne wątpliwości, co do planów powstania strefy przemysłowej przy wjeździe do Miasteczka od strony Tarnowskich Gór. 

ŁUKASZ DUDEK