zachmurzenie duże
10°
czwartek
Dealer narkotykowy zatrzymany w Miasteczku Śląskim
21 września 2020 r. | 21:04

Tarnogórscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 51- letniego dilera. W mieszkaniu mężczyzny kryminalni znaleźli ponad kilogram amfetaminy, marihuanę oraz tabletki MDMA. Mieszkańcowi powiatu tarnogórskiego grozi do 10 lat więzienia.

W trakcie prowadzonych działań policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację o mężczyźnie, który na terenie powiatu tarnogórskiego może rozprowadzać narkotyki.

Kryminalni namierzyli mężczyznę w Miasteczku Śląskim, kiedy wychodził z miejsca pracy. Podczas zatrzymania i przeszukania 51-latka, policjanci znaleźli przy nim kilka woreczków z suszem roślinnym oraz białą substancją. Mundurowi ustalili, gdzie mieszka mężczyzna i pojechali sprawdzić to miejsce.

W trakcie przeszukania wynajmowanego przez 51-latka lokalu, kryminalni znaleźli w nim ponad kilogram amfetaminy, marihuanę oraz tabletki MDMA. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a na drugi dzień usłyszał zarzuty. W minioną sobotę, na wniosek prokuratora i śledczych, sąd tymczasowo aresztował narkotykowego dilera na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry