zamglenia
środa
Grafika: Mateusz Bardeli
Wielkie Derby Miasteczka Śląskiego!
14 czerwca 2017 r. | 16:54

Już w najbliższą sobotę o godzinie 17.00 na boisku w Żyglinie odbędą się WIELKIE DERBY. Pomimo końca sezonu mecz ten nie będzie o przysłowiową "pietruszkę".  

Dla LKS-u będzie to pojedynek o być albo nie być w katowickiej lidze okręgowej. Z ligą pożegnały się już drużyny Naprzodu Lipiny oraz Niwy Brozdowice, a także wycofana w trakcie sezonu Unia Świerklaniec. Ostatnie spadkowe miejsce na tą chwilę okupuje LKS Żyglin, jednak jest jeszcze szansa na utrzymanie.

Ostatnie spadkowe miejsce rozstrzygnie się pomiędzy czterema drużynami: Łazowianka Łazy (zagra z Orłem Miedary), Orzeł Nakło Śląskie( zagra z Niwami Bruzdowice), SKS Łagisza (zagra z Tęczą Błędów) oraz wspomniany LKS Żyglin. Pierwszym trzem zespołom wystarczy punkt do utrzymania, z kolei LKS musi wygrać i liczyć na potknięcie przeciwnika. W przypadku dwóch zespołów o takiej samej liczbie punktów decydują bezpośrednie pojedynki, natomiast w przypadku trzech i więcej tworzy się mini-tabelę.

Z drugiej strony Derby rządzą się swoimi prawami i nie ma mowy, żeby zawodnicy Odry "pomogli" rywalom zza miedzy. Tak więc zawodnikom LKS-u pozostaje wywalczyć 3 punkty na boisku i jednoczenie liczyć na szczęśliwe wyniki rywali.

autor: Tomasz Popanda

tabela: lkszyglin.futbolowo.pl