bezchmurnie
22°
17°
wtorek
WAŻNE! Dlaczego w Miasteczku Śląskim mamy wysokie ceny?
20 stycznia 2017 r. | 09:00

Czas zacząć mówić jak jest. Wspólnie z mieszkańcem, który podpisuje się "nowy czas", opracowaliśmy pewne zestawienia które każdemu powinno dać do myślenia.

Poniżej zamieszczam wiadomość + grafiki które dostałem od Pana "Nowy Czas".

Czy Veolia postępuje fair wobec naszej gminy???

Woda dla Miasteczka Śląskiego dostarczana jest z ujęcia Bibiela w naszej gminie. Ujęcie to istnieje od 1954 i wypompowano z niego masę wody dla Bytomia, Piekar, Chorzowa, Świętochłowic (woda ta jest uzdatniana w stacji Bibiela). Woda ta nie wymaga uzdatniana, czyli jest gotowa do spożycia dla Kalet, Świerklańca i dla nas.

Rozumując logicznie, można sądzić, że woda dla nas powinna być najtańsza, bo jest z naszej gminy i nie wymaga uzdatniania. Ja to bywa w Polsce i w UE większość rzeczy jest to do góry nogami, więc mamy najdroższą wodę (to taka swoista nagroda), a wszystko można zobaczyć w przedstawionych tabelkach.

Następny element opłat za wodę, który bardzo bulwersuje, to stawka abonamentowa. W naszej gminie dla odbiorców domowych jest wysoka (grupa 1 i 2), ale dla innych użytkowników, przedsiębiorców i publicznych odbiorców hiper wysoka (grupa 3 i 4).

Dla przykładu:
grupa 3 (36,22zł/m) ładnie to widać w tabeli) mając - działkę, działkę rekreacyjną, sklep, firmę lub budujemy dom zużywamy do 20m3 wody. Płacimy za to rocznie o prawie 300 zł więcej niż w Tarnowskich Górach (8,20zł/m), nie mówiąc już o innych gminach, bo tam opłaty są jeszcze niższe (od 5,05zł/m do 4,65zł/m). W gminie Kalety, która nie jest pod Veolią, a wodę czerpie również z Bibieli, za wodę Mieszkańcy płacą 4,99zł/m3 i abonament 3,24zł/m (można sprawdzić TUTAJ) i właśnie takie ceny uważam za właściwe!

Myślę, że jest to celowe działanie i nie mające uzasadnienia (ciekawe ile lat to jest praktykowane), i co ciekawe, dzieje się to za aprobatą naszych władz w gminie - żeby wszystkim żyło się lepiej i przybywało przedsiębiorczych ludzi w ramach impulsu dla rozwoju gminy?

Temat jest rozwojowy i będzie kontynuowany i dowiemy się kto za taki stan odpowiada i kto ma z tego profit (czy tylko Veolia)?

Przyjrzymy się również z jakiego powodu są dopłaty do wody dla celów domowych i opłatom za kanalizację oraz innym istotnym sprawom.

Stawki i taryfy Veoili można sprawdzić tu

#nowy czas

gpw.katowice.pl

Grafika: pwik-tg.pl

Gmina Miasteczko Śląskie posiada tylko 3,1 % kapitału. Czyli mamy wielkie NIC. W innym temacie który ukaże się w późniejszym czasie, opiszę kto sprzedał nasze udziały, za ile i dlaczego. 

Pan Franciszek Paśmionka Zastępca Burmistrza Miasteczka Śląskiego w latach 2002-2006 aktualnie posiada ciepłą posadkę w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w skrócie PWiK.

Wszystkie dane z wykresów można znaleźć na stronie internetowej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach a dokładniej tutaj

ŁUKASZ DUDEK