bezchmurnie
środa
policja
W ostatnim czasie na terenie gminy doszło do kradzieży pieniędzy
16 stycznia 2019 r. | 18:54

Komunikat Policji dla mieszkańców Miasteczka Śląskiego. 

W ostatnim czasie na terenie Miasteczka Śląskiego doszło do kradzieży pieniędzy oraz innych kosztowności na szkodę głównie osób starszych, samotnie zamieszkałych.

Sprawcy kradzieży wchodzą do mieszkań pod pretekstem kontroli instalacji wodnej, przedstawiają się jako pracownicy zakładu wodociągowego lub innego zajmującego się naprawą sieci wodnej. Posiadają najczęściej ubiór typowo roboczy.
Jeden ze sprawców odsyła domownika do łazienki lub kuchni w celu odkręcenia kranu i zobowiązuje do obserwacji co dzieje się z wodą, czy spływa, czy coś hamuje odpływ.

Przez ten czas nawiązywana jest rozmowa. Drugi ze sprawców w tym czasie penetruje pomieszczenia mieszkania w celu lokalizacji i kradzieży kosztowności oraz pieniędzy. Po dokonaniu kradzieży mieszkaniec zostaje poinformowany, że wszystko z instalacją w mieszkaniu jest porządku, że to widocznie usterka jest w innym miejscu.

Policja przypomina, iż w dalszym ciągu bardzo często zdarzają się dotychczasowe metody oszustw tj. na Policjanta, na wnuczka, oraz na pracowników różnych innych instytucji.

W przypadku zaobserwowania podejrzewanych zachowań związanych z „domokrążcami”, prosimy o kontakt z numerem alarmowym 112 lub miejscowymi dzielnicowymi:

asp.szt. Leszek Tobor tel. 727032641
sierż.szt. Kajetan Bawecki tel. 727032645