zachmurzenie duże
sobota
Druga edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego
09 września 2020 r. | 20:51

Od dziś (9 września) rusza głosowanie w ramach drugiej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Głosować można m.in. na projekty realizowane w powiecie tarnogórskim.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego dokonał oceny 142 zgłoszonych przez mieszkańców zadań na 2021 rok. Na listę zadań dopuszczonych do głosowania trafiło 90 zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Wśród przedsięwzięć, które zostały pozytywnie zweryfikowane, znalazły się wydarzenia sportowe, kulturalne, edukacyjne oraz zadania inwestycyjne.

W II edycji MBO do rozdysponowania jest 10 mln złotych, w tym 2,5 mln na zadania w puli wojewódzkiej oraz 7,5 mln zł na zadania w pulach podregionalnych. Mieszkańcy na poszczególne projekty mogą głosować od 9 do 23 września. Wyniki i lista zadań, które trafią do realizacji, zostanie ogłoszona w październiku.

Wnioskodawcy złożyli także wnioski na realizację projektów na terenie powiatu tarnogórskiego. Wśród dopuszczonych do głosowania projektów znalazły się m.in PARK NAUKI, czyli edukacja i rehabilitacja w Parku Repeckim“Rap wraca do Parku” – festiwal kultury hip-hop w parku w ŚwierklańcuZagospodarowanie ronda im. świętego Jana Pawła II w Drutarni – poprzez nasadzenie roślin stałychWsparcie dla personelu hospicjumoTULA – Objazdowa Teatralna Uliczna Akademia“Wojewódzka rajza ze ślůnskům kulturům” – popularyzacja śląskiego rękodzieła, śląskiej kuchni i stroju rozbarsko-bytomskiego oraz projekty o zasięgu wojewódzkim: Bezpieczeństwo dla juniora, rekreacja dla seniora – modernizacja parku w ReptachBezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem obiektów światowego dziedzictwa UNESCO – Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.

LINK DO GŁOSOWANIA