mgła
14°
10°
niedziela
Gmina Miasteczko Śląskie będzie należeć do metropolii?
03 maja 2018 r. | 11:03

9 maja o godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim odbędzie się Sesja Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim.

Podczas obrad będzie omawiany temat dopłat do wody i ścieków. 

Planowane dopłaty:

  • dopłata do wody 2,47 zł za 1 m3
  • dopłata do ścieków 1,47 zł za 1 m3

Poprzez uruchomione dopłaty mieszkańcy nie widzą w rachunkach za wodę i ścieki, że tak naprawdę płacą znacznie więcej za te usługi. Pieniądze na dopłaty pochodzą oczywiście z kieszeni mieszkńców, z tym że z innych rachunków.

Dlaczego w Gminie Miasteczko Śląskie są uruchomione dopłaty do wody i ścieków?

Dlatego, ponieważ w latach 2002-2006 urzędujący burmistrzowie Stanisław Wieczorek i Wiceburmistrz Franciszek Paśmionka sprzedali wodociągi francuskiej firmie Veolia.  Dziś ci panowie nadal królują na tarnogórskich salonach i w różnych strukturach publicznych (również w strukturach wodociągowych). 

Pamiętajmy przy tym, że Burmistrz Wieczorek w 2014 roku był pełnomocnikiem komitetu wyborczego Burmistrza Nowaka. Dlatego tak dużo w ostatnim czasie pisałem o planowanym przejęciu ciepłownictwa przez francuskiego monopolistę.

Istnieje ogromne zagrożenie, że gmina straci całe ciepłownictwo, oraz że cena za ciepło w najbliższych latach znacznie wzrośnie i znów dobry Burmistrz uruchomi dopłaty, a to się automatycznie odbije na innych podatkach lokalnych oraz inwestycje w gminie będą na niskim poziomie.

Na sesji będzie omawiana również uchwała dotycząca przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami w sprawie wejścia Gminy Miasteczko Śląskie w skład związku metropolitalnego.  

Transmisję na żywo z sesji będzie można oglądać na naszym profil facebook TUTAJ

ŁUKASZ DUDEK