całkowite zachmurzenie
piątek
Burmistrz nie widzi problemu
16 maja 2019 r. | 21:34

Spółdzielnia Mieszkaniowa Gwarek otrzymała dofinansowanie z Funduszy Europejskich na termomodernizację budynków wielorodzinnych.

Projekt zakłada modernizację energetyczną budynków wielorodzinnych w Tarnowskich Górach przy ul. Szwedzkiej 12, 14, Francuskiej 22, 32, Estońskiej 4 oraz w Miasteczku Śląskim przy ul. Srebrnej 26, 28.  Projekt polega na ociepleniu przegród budynku, wymianie stolarki w częściach wspólnych oraz zmniejszanie wartości wskaźników rocznego zapotrzebowania na ciepło. Spółdzielnia Gwarek pozyskała na ten cel blisko 2 mln zł.

Dzięki milionowej dotacji, mieszkańcy wspomnianych bloków, nie odczują tak bardzo podwyżek za czynsz, wynikających z przeprowadzonych prac remontowych. Otrzymuję nawet informacje, że czynsze w ogóle nie wzrosły.

A co robi w tym czasie administracja MTBS Tarnowskie Góry, która zarządza największą ilością bloków na miasteczkowskim osiedlu? 

Remontuje w całości na kredyt i znacząco podnosi mieszkańcom czynsz.

Remonty, które są wykonane na zlecenie MTBS-u, bardzo często są źle wykonane. Żeby zobaczyć fuszerkę, wystarczy wejść do pierwszej lepszej klatki schodowej, która była w ostatnim czasie remontowana.

Do tego na wynagrodzenia dla 3 osób wydajemy fortunę.  Katarzyna Piecha, która jest Członkiem Zarządu MTBS-u, zarabia więcej niż  Prezydent Polski! A członków zarządu jest pięciu, jeden prezes i wiceprezes.

Wysokie czynsze, gigantyczne wynagrodzenia dla pracowników i podejrzenie,  że przepłacamy za ogrzewanie. Tak w skrócie wygląda administracja MTBS Tarnowskie Góry.

Niestety Burmistrz Michał Skrzydło, nie widzi problemu i zamiata sprawy pod dywan. Czas się zacząć organizować i zmienić administrację.

ŁUKASZ DUDEK