bezchmurnie
22°
17°
wtorek
Halo, Policja? Dudek znowu tu jest!
29 września 2018 r. | 13:28

Wczoraj o godz. 14.30 w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim odbyła się Komisja Infrastruktury i Gospodarki Nieruchomościami.

Tego typu komisje są komisjami publicznymi, więc każdy ma prawo w nich uczestniczyć. Wykorzystując swoje prawa obywatelskie, postanowiłem przebieg rozmów transmitować na żywo w internecie. Fakt ten nie spodobał się burmistrzowi i pod pretekstem, że rozłożyłem sprzęt kilka minut przed 14:30 - postanowił  wezwać policję.

Po ok. 20 minutach przyjechała policja, która spisała moje i burmistrza dane, została sporządzona notatka i na tym zakończyła się cała interwencja. Teraz sprawa prawdopodobnie będzie miała ciąg dalszy w sądzie, ponieważ burmistrz Krzysztof Nowak bezpodstawnie wezwał policję.

Osoby, które w sposób nieprzemyślany wzywają policję, popełniają wykroczenie z art. Art. 66. § 1.KW

 „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych”.

Poniżej nagranie wideo z interwencji policji.  

ŁUKASZ DUDEK