bezchmurnie
poniedziałek
Informacje dla pacjentów bezobjawowych – koronawirus
18 marca 2020 r. | 21:41

Obecnie kluczowe znaczenie w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się KORONAWIRUSA mają szeroko zakrojone działania profilaktyczne, przestrzeganie wydawanych zaleceń i zachowanie spokoju.

Zalecenia:

Jeżeli zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: wysoka gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, a mogłeś mieć kontakt z osobą zarażoną zadzwoń do:

Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej: całodobowa infolinia – 660 689 917, 

Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu: całodobowe infolinie – 605 745 817, 609 582 303,

695 025 532, lub na całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia  – 800 190 590 .

Nie zgłaszaj się do przychodni POZ ani nie udawaj się do szpitala na izbę przyjęć. Po pojawieniu się w przychodni lub w szpitalu pacjenta z podejrzeniem KORONAWIRUSA  miejsca te zostaną  zamknięte, a wszyscy pracownicy oraz pacjenci poddani zostaną kwarantannie.

2.Jeżeli chorujesz na chorobę przewlekłą i skończyły ci się leki, a nie obserwujesz nowych objawów chorobowych,  nie zgłaszaj się do przychodni – skontaktuj się telefonicznie z przychodnią lub złóż zamówienie elektroniczne za pośrednictwem nowej strony internetowej  Centrum Medycznego  “Eko-Prof-Med” www.ekoprofmed.pl

Jeżeli chcesz zasięgnąć porady lekarza w Poradni POZ  zadzwoń pod numer :

32 725 49 37 lub 32 288 88 82 w godzinach 8:00 do 17:00.

Po telefonicznym zarejestrowaniu lekarz dyżurny będzie oddzwaniał do każdego Pacjenta i udzielał teleporady. Wypisze on e-receptę, zwolnienie lekarskie lub w przypadku, gdy uzna  że wizyta lekarska jest niezbędna – wyznaczy godzinę, o której pacjent ma zgłosić się do lekarza dyzurnego.

Jeżeli chcesz się zarejestrować do innego lekarza – specjalisty – zrób to również telefonicznie lub przez formularz na naszej stronie internetowej.

Do czasu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego nie będzie możliwości skorzystania z zabiegów w Pracowni Fizjoterapii oraz wizyt w Gabinecie Stomatologicznym. Zgodnie z zaleceniami NFZ ograniczamy do minimum (tylko pilne przypadki) lub zawieszamy pracę poradni specjalistycznych. O powstałych zmianach zarejestrowanych Pacjentów poinformujemy telefonicznie lub za pośrednictwem SMS.

Do odwołania również nieczynny będzie Punkt Poboru Materiałów do Badań. Dyżurny pracownik Laboratorium będzie pobierać krew i przyjmować materiał do badań na podstawie skierowań lekarskich wyłącznie z dopiskiem “CITO” lub u kobiet ciężarnych. Dla bezpieczeństwa w poczekalni przy Punkcie Poboru może oczekiwać tylko 1pacjent.

Zgodnie z wytycznymi Państwowego Inspektora Sanitarnego, bezpieczna odległość między Pacjentami oraz lekarzem a Pacjentem wynosi 3 m. W poczekalni przed gabinetem lekarza może oczekiwać tylko 1 pacjent! W trosce bezpieczeństwo nas Wszystkich prosimy stosować się do tego zalecenia.

Zasięgaj innych informacji o przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa wyłącznie z wiarygodnych źródeł:  radio, telewizja, prasa i  Internet ( strona Ministerstwa Zdrowia -www.gov.pl/koronawirus).

Zalecenia przez nas przedstawione zgodne są z wytycznymi  Ministra Zdrowia, WHO, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, NFZ oraz Rzecznika Praw Pacjenta.

                                                                                           Zarząd Centrum Medycznego „Eko-Prof-Med”