zachmurzenie duże
sobota
Jest pomysł! Apel do mieszkańców
30 sierpnia 2018 r. | 11:18

Firma Veolia Południe otrzymała ponad 16 mln złotych dotacji unijnej, na rozbudowę sieci ciepłowniczej w Miasteczku Śląskim. Ciepło będzie pochodzić z ODPADU z huty cynku "Miasteczko Śląskie". Huta truje, a teraz będzie jeszcze sprzedawany mieszkańcom bardzo drogi odpad pochodzący z niej. Absurd? Nie, to jest prawda.

Ciepło dostarczane do domów miasteczkowian mogłoby być o wiele tańsze, jeśliby to miasto wystąpiło o dotację unijną i wybudowało infrastrukturę ciepłowniczą.

Niestety stało się. Burmistrz Nowak oddał najważniejszą inwestycję ostatnich dziesięcioleci firmie z Francji, i poprzez swoją decyzję działa na szkodę gminy Miasteczko Śląskie.

Ja jako osoba bardzo uparta, wpadłem na dość prosty pomysł.

Firma Veolia Południe przez najbliższe lata musi podłączyć ponad 400 domów, aby zachować wskaźniki ekologiczne. Na dzisiaj nie ma tylu chętnych. Jeśli liczba przyłączy będzie mniejsza, mogą być uruchomione kary, bądź może to nawet skutkować odebraniem całej dotacji francuskiemu monopoliście. 

I tu apel do Mieszkańców Miasteczka Śląskiego i Żyglina!

Nie podłączajcie się do sieci ciepłowniczej. Czas będzie grać na niekorzyść Veoli. Jeśli wskaźniki ekologiczne nie będą zachowane, Veolia może mieć problemy finansowe. Veolia widząc, że nie ma odpowiedniej ilości chętnych, zacznie obniżać ceny za ciepło! Mówiąc kolokwialnie "zmięknie im rura ciepłownicza".

Ciepłownictwo już prawdopodobnie mamy stracone, zostaje nam teraz walka o niższą cenę. 

ŁUKASZ DUDEK