zachmurzenie duże
sobota
Kampania wyborcza trwa. Lizaki, cukierki i maseczki pyłowe
08 października 2018 r. | 08:11

Kampania wyborcza trwa w najlepsze. Jedni kandydaci dopiero opublikowali swój program wyborczy, inni zaczynają wychodzić do ludzi.

Burmistrz Nowak wraz ze swoją ekipą robił objazd po gminie. W sobotę Nowaka można było zobaczyć pod „Maratonem” na Dworcowej i pod sklepem Dino na osiedlu. W niedzielę obecnie urzędujący burmistrz zachęcał mieszkańców do oddania na niego głosu, w okolicach kościoła w Żyglinie, Brynicy i Bibieli. Podczas spotkań burmistrz rozdawał cukierki, lizaki, długopisy, a nawet maseczki pyłowe. Tak wiem — maseczki pyłowe, coś nowego. Kiedyś była kiełbasa wyborcza, dziś są maseczki „wyborczo-pyłowe” .

Warto również zaznaczyć, że na ulotkach rozdawanych przez Nowaka znajduje się między innymi były burmistrz Stanisław Wieczorek. Przypomnę tylko, że to właśnie Wieczorek sprzedał miasteczkowskie wodociągi. Dziś ten pan startuje do Rady Powiatu Tarnogórskiego. Osobiście odradzam głosowania na tego człowieka. Jego miejsce jest na emeryturze i na tarnogórskiej liście hańby.

W internecie niewątpliwie dominuje Komitet Wyborczy „Daj Miasteczku Skrzydła. Panowie z tego komitetu w miniony piątek opublikowali transmisję na żywo, podczas której każdy mógł zadawać pytania. Transmisja była odtworzona ponad 2000 razy. Kto nie widział, może zobaczyć poniżej.

Najwięcej banerów wyborczych w Miasteczku Śląskim, w mojej ocenie rozwiesił kandydat na burmistrza Tomasz Respondek. Pozostali kandydaci, czyli Boino i Kasprusz dopiero zaczynają się rozkręcać. Kandydat z ramienia PiS Andrzej Kasprusz zaprasza na otwarte spotkanie do "Kuźni Smaku" w Żyglinie, które odbędzie się jutro 9 października o godz. 18:00.

ŁUKASZ DUDEK

Czekamy na Wasze pytania! 😉

Gepostet von Michał Skrzydło am Freitag, 5. Oktober 2018