słabe opady śniegu
-2°
-7°
środa
Kolejny kosztowny błąd “Ekipy Nowaka”
12 marca 2017 r. | 21:49

Błędy samorządu Nowaka stały się już w pewnym sensie swoistym standardem.
Niejednokrotnie nie dowierzam w to co widzę. Jest to niestety bardzo smutne a przede wszystkim wkurzające, ponieważ tutaj chodzi o nasze pieniądze! Od początku kadencji Krzysztofa Nowaka nasze miasto jest zarządzane fatalnie (i nie przesadzam w tym co piszę). Przykładem na to może być najnowsza publikacja Urzędu Miasta, z której wynika, że poprzez błędnie przygotowany wniosek, Gmina Miasteczko Śląskie nie otrzyma dofinansowania na zadanie zatytułowane:

"Poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż kolektorów słonecznych oraz ogniw fotowoltaicznych na budynkach jednorodzinnych w Gminie Miasteczko Śląskie."

Przytoczę tutaj fragment pisma.

"Przyczyną tego stanu rzeczy w przedmiotowym postępowaniu jest fakt, iż Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie podał wykonawcom szczegółowej informacji z zakresu lokalizacji instalacji kolektorów solarnych oraz instalacji fotowoltanicznych, czy to na budynkach mieszkalnych, gospodarczych, czy na elewacji, co jak się okazało miało zasadnicze znaczenie dla zastosowania prawidłowej stawki podatku od towarów i usług VAT, a tym samym skalkulowania ceny ofert."

Czyli w skrócie.

Zamawiający Urząd Miasta Miasteczko Śląskie, nie podał lokalizacji gdzie będą zainstalowane kolektory solarne i instalacje fotowoltaniczne, co jak się okazało jest problemem aby określić stawki VAT. W mojej ocenie każdy z nas mógł się pomylić w tym biurokratycznym szambie, tylko dlaczego błędy popełniają osoby, które otrzymują MILIONY naszych pieniędzy na zarządzanie miastem?

4 słowa do Burmistrza Nowaka: "Kończ waść, wstydu oszczędź!"

ŁUKASZ DUDEK

źródło: BIP Miasteczko Śląskie