mgła
10°
sobota
Komentarz po spotkaniu w Pałacu w Rybnej
23 kwietnia 2017 r. | 10:57

Kilka dni temu miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu z udziałem p. Adama Michnika założyciela Gazety Wyborczej. Spotkanie zostało zorganizowane przez "Klub pochwała inteligencji na górnym śląsku". Do dzisiaj nie wiem skąd się wzięła nazwa "pochwała inteligencji" ponieważ już na drugie spotkanie z rzędu została zaproszona osoba o niepewnej przeszłości (p. Wałęsa, p. Michnik).

Spotkanie cieszyło się sporą frekwencją, w większości można było dostrzec zwolenników lewej strony politycznej (głównie Platforma Obywatelska która aktualnie rządzi w powiecie tarnogórskim pod przykrywką Inicjatywy Obywatelskiej). Osób popierająca prawicę była dosłownie garstka, przez to praktycznie po każdym dłuższy wywodzie p. Michnika, można było usłyszeć gromkie brawa, śmiech i ogólne zadowolenie publiczności.

Pan Michnik opowiadał o tym dlaczego Platforma przegrała wybory, że był tak pewien zwycięstwa wyborczego, że nie chciało mu się nawet z domu wychodzić aby zachęcać lud do głosowania na jedynie słuszną opcję.

Cała grupa zgromadzonych debatowała nad tym co się stało że PiS wygrał wybory. P. Michnik powiedział, że zostały niedocenione media społecznościowe (głównie facebook), mówił że właśnie w tym medium młodzi ludzie organizują się i czerpią wiedzę. Oczywiście zgodzę się z Panem Adamem, w końcu ludzie mają alternatywę dla tej manipulacji którą każdego dnia można zobaczyć w telewizorze.

Pan Michnik na spotkaniu miał przypięte znaczki KOD-u czyli Komitet Obrony Demokracji (a może lepiej Komitet Obrony Koryta?).

"Mateusz Kijowski, długowłosy lider protestującego przeciwko PiS-owi Komitetu Obrony Demokracji nie jest kryształowo czysty. Okazuje się, że nie płacił alimentów na dzieci! (..) Kijowski jest winny swojej pierwszej żonie wychowującej jego dzieci co najmniej 83,3 tys. złotych." - fakt.pl

Ludzie popierający człowieka który nie płaci alimentów na dzieci, są gośćmi spotkaniu klubu dla pochwały inteligencji? Coś tu nie gra..

Mógłbym jeszcze wiele napisać jednak szkoda naszego czasu (całość spotkania można zobaczyć poniżej).

Współorganizatorzy spotkania:

Wojciech Ziomek - firma Wilpo
Aleksander König - CAFÉ SILESIA
Radny Robert Mrozek
Jan Jelonek - KORAL (ścisłe powiązania z TG Stacją)

Pałac w Rybnej spotkanie z Adamem Michnikiem.www.tarnowskieG.pl

Posted by Tarnowskie Góry - cała prawda on Thursday, April 20, 2017

ŁUKASZ DUDEK