zachmurzenie duże
20°
18°
czwartek
Komunikat Zarządu Centrum Medycznego “Eko-Prof-Med”
15 marca 2020 r. | 22:51

Obecnie kluczowe znaczenie w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa mają szeroko zakrojone działania profilaktyczne, przestrzeganie wydawanych zaleceń i zachowanie spokoju.

Zalecenia:

1. Jeżeli w ciągu 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje KORONAWIRUS  i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: wysoka gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem zadzwoń do:

- Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej: całodobowa infolinia, tel. 660 689 917,

- lub na całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia, tel. 800 190 590.

Nie zgłaszaj się do przychodni POZ ani nie udawaj się do szpitala na izbę przyjęć.

Po pojawieniu w przychodni lub w szpitalu pacjenta z podejrzeniem koronawirusa miejsca te zostaną zamknięte, a wszyscy pracownicy oraz pacjenci poddani zostaną kwarantannie.

2. Odwołaj wizytę w poradni specjalistycznej, fizjoterapii lub u stomatologa jeżeli masz podwyższoną temperaturę , kaszel, ból gardła lub inne objawy "grypowe" .

Pamiętaj - jeden chory pacjent (również ty) może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w przychodni!

3. Jeżeli chorujesz na chorobę przewlekłą i skończyły ci się leki, a nie obserwujesz nowych objawów chorobowych, nie zgłaszaj się do przychodni - skontaktuj się telefonicznie z przychodnią lub złóż zamówienie elektroniczne za pośrednictwem nowej strony internetowej Centrum Medycznego  "Eko-Prof-Med" (www.ekoprofmed.pl)

4. Zasięgaj innych informacji o przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa z wiarygodnych źródeł. (www.gov.pl/koronawirus).