zachmurzenie duże
sobota
Koncert charytatywny dla Przemka
09 marca 2019 r. | 14:53

22 marca o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Miasteczku Śląskim odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego wystąpi Silesian Brass Quartet oraz MAZEM.

Podczas koncertu odbędzie się również licytacja na rzecz Przemka Dudy. Przemek to czteroletni mieszkaniec Miasteczka Śląskiego. Urodził się jako wcześniak w 31 tygodniu ciąży. Zaraz po narodzinach ważył 1300 gramów. Otrzymał 1 punkt w skali Apgar. Przyszedł na świat z ciężką zamartwicą urodzeniową, niewydolnością krążeniową i oddechową. Kilka dni po narodzinach dostał wylewów. Mimo, że z każdym dniem stan Przemka ulegał poprawie to do dzisiaj ponosi konsekwencje zbyt wczesnego porodu.

Cierpi na hemiplegię prawostronną, ma wzmożone napięcie mięśniowe, problemy z mową, równowagą. Chłopiec pozostaje pod ciągłą opieką wielu specjalistów, jest rehabilitowany, jednak nie rozwija się prawidłowo. Każdego dnia walczy o zdrowie. Koszty leczenia są ogromne, dlatego rodzice proszą o pomoc.

Organizowany koncert to jedna z wielu form pomocy jakiej można udzielić Przemkowi. Przekazanie 1 % podatku, zbieranie plastikowych nakrętek, licytacje internetowe to tylko kilka przykładów jak rodzice tego dzielnego chłopca zbierają fundusze, aby żyło mu się lepiej.

źródło: facebook.com