zamglenia
środa
Fot. KPP Tarnowskie Góry
Ilu jest bezdomnych w naszym mieście?
07 marca 2017 r. | 23:07

"130 osób przebywających w Tarnowskich Górach uznano za bezdomne podczas ogólnopolskiej akcji liczenia bezdomnych. Odbyła się ona w nocy z 8 na 9 lutego. Liczyli przede wszystkim policjanci i pracownicy ośrodków pomocy społecznej, sprawdzali pustostany i inne miejsca, o których wiadomo, że przebywają w nich osoby nie mające dachu nad głową.

W pozostałych miejscowościach naszego powiatu bezdomnych było niewielu lub nie było ich wcale. W Ożarowicach, Kaletach, Miasteczku Śląskim, Świerklańcu, Tworogu oraz Krupskim Młynie nie natrafiono na takie osoby. (..) Pracownicy socjalni w Miasteczku Śląskim wiedzą o kilku mieszkańcach borykających się z bezdomnością, ale w dniu liczenia nie spotkano ich."

Powyższy artykuł został opublikowany przez Starostwo Powiatowe. W bliskim odstępie czasowym od tej publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej zobaczyłem takie oto ogłoszenie.

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie zapewnienia schronienia wraz z wyżywieniem dla osób bezdomnych z terenu Gminy Miasteczko Śląskie w 2017 roku.

Na realizacje zadania konkursu planowane jest przeznaczenie 22 260 zł.

Foto/źródło: powiat.tarnogorski.pl
źródło: BIP Miasteczko Śląskie

ŁUKASZ DUDEK