zamglenia
środa
Fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
Miasteczko świętowało rocznicę otrzymania praw miejskich
26 kwietnia 2017 r. | 18:22

W poniedziałek odbyła się Uroczysta sesja Rady Miejskiej.

Sesja oczywiście odbyła się o godzinie 11.00, a gośćmi tej uroczystości byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego. Jak się dowiedziałem, po Sesji odbył się katering od Pana Jelonka sfinansowany z naszych pieniędzy. A co tam, mieszkańcy są bogaci możemy postawić obiadek Burmistrzowi który zarabia rocznie blisko 160.000 złotych..

Miasteczko świętuje rocznicę otrzymania praw miejskich.

Dlaczego taka sesja nie odbyła się np. o godzinie 16.00? W czym problem Panie Burmistrzu? Czy starosta jest ważniejszy od mieszkańców?

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach napisało kilka słów.

- Z okazji 456. rocznicy nadania praw miejskich Miasteczku Śląskiemu proszę przyjąć wyrazy najwyższego szacunku dla mieszkańców i samorządu lokalnego – powiedziała starosta Krystyna Kosmala na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim, która odbyła się 24 kwietnia. - Wyrażam podziw dla Waszego przywiązania do historycznej tradycji, a jednocześnie dla efektywnych działań, by miasto rozwijało się w sposób zrównoważony, zmieniając swe oblicze – dodała pani starosta, przekazując list gratulacyjny na ręce Józefa Jendrusia, przewodniczącego Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim.

Oprócz starosty Krystyny Kosmali samorząd powiatowy na uroczystej sesji miasteczkowskiego samorządu gminnego reprezentowali członkowie Zarządu Powiatu: Adam Baron, Krzysztof Łoziński i Stanisław Wieczorek, który na początku lat 90. był jednym z inicjatorów odłączenia Miasteczka Śląskiego od Tarnowskich Gór i przywrócenia mu praw miejskich. Po powrocie Miasteczka na administracyjną mapę Polski Stanisław Wieczorek był jego pierwszym burmistrzem.
Podczas uroczystej sesji, po przemówieniach gospodarzy i gości, zostały wręczone nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Otrzymali je: Marek Kaleja, Dariusz Zwardoń, Wojciech Stankiewicz, zespół folklorystyczny Brynica oraz Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie. 
Sesja stała się również okazją do podpisania porozumienia o współpracy i partnerstwie pomiędzy gminą Miasteczko Śląskie i gminą Rajcza. 

To i ja napisze kilka słów.

Burmistrz Krzysztof Nowak należy do Inicjatywy Obywatelskiej.
Starosta Krystyna Kosmala należy do Inicjatywy Obywatelskiej.

Inicjatywa Obywatelska = Platforma Obywatelska

Starosta Krystyna Kosmala na sesji powiedziała, że wyraża podziw dla efektywnych działań samorządu Nowaka.

Cyrk i kółko wzajemnej adoracji. Do tematu współpracy z Gminą Rajcza wrócimy za jakiś czas.

ŁUKASZ DUDEK

Foto/źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach