zamglenia
-3°
-4°
sobota
/brzezia.pl
“król Miasteczka” nie miał 5 mln zł
15 marca 2018 r. | 00:07

Na pierwszym spotkaniu z mieszkańcami Miasteczka Śląskiego Burmistrz jasno powiedział:

"Jeżeli będzie robiona rozbudowa sieci, to my, jeżeli byśmy wypowiedzieli umowę firmie Veolia, odkupujemy tę sieć i sieć jest naszą własnością".

Jeśli firma z Francji pozyska 16 mln zł dotacji i do tego załóżmy, dołoży 5 mln zł swojego wkładu na rozbudowę sieci, to czy w 2025 roku (do tego czasu jest podpisana umowa na dzierżawę sieci) będzie nas stać na wykup infrastruktury ciepłowniczej wartej 21 mln zł?

Oczywiście, że nie będzie nas stać.

Burmistrz na spotkaniu w Żyglinie mówił, że dlatego gmina nie stara się o dofinansowanie, ponieważ nie ma 5 mln zł wkładu własnego. 

W tym roku budżet przewiduje 5 mln zł kredytu na inwestycje przedwyborcze. Więc śmiało można było zrezygnować z pewnych inwestycji na poczet podłączenia mieszkańców do taniej, gminnej, infrastruktury ciepła! 

Wodociągi sprzedał Burmistrz Stanisław Wieczorek, nie pozwólmy, aby Burmistrz Krzysztof Nowak dołączył do tej listy jako osoba, która oddała sieć ciepła.

Poniżej można zobaczyć wideo z wypowiedzią Burmistrza.

ŁUKASZ DUDEK

Burmistrz mówi prawdę!

Jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości co do sieci ciepła systemowego, to po tym filmiku powinien zmienić zdanie. ➡ Burmistrz otwarcie mówi, że jeśli wypowiemy umowę firmie Veolia, to wtedy będziemy mogli odkupić sieć i będzie ona naszą własnością. ? Skąd weźmiemy pieniądze żeby odkupić? Przecież to może być nawet 30 MILIONÓW ZŁ!Proszę udostępniajcie!

Posted by Miasteczko Śląskie - serwis informacyjny on Mittwoch, 14. März 2018