zamglenia
środa
Nowak boi się trudnych pytań
11 maja 2018 r. | 14:49

8 maja udało mi się po wielu tygodniach umawiania przeprowadzić krótką rozmowę z Burmistrzem Krzysztofem Nowakiem. Niestety Burmistrz podczas rozmowy zachowywał się arogancko i mało profesjonalnie. Tak naprawdę nie potrafił odpowiedzieć sensownie na zadane przeze mnie pytania. 

Najważniejsze pytanie, które powtórzyłem 3 razy:

Co się stanie, jeśli Veolia otrzyma dotację i wybuduje infrastrukturę ciepłowniczą, a po pewnym czasie będziemy chcieli zrezygnować z ich usług. Ile wtedy gmina będzie musiała zapłacić francuskiemu monopoliście? 

Burmistrz nie potrafił odpowiedzieć na to bardzo ważne pytanie. Wiecie dlaczego? Za 5-10 lat nie będzie nas stać na wykup. No chyba, że weźmiemy ogromny kredyt. 

Burmistrz, oddając Veoli wniosek na dotację z UE opiewający na ponad 16 mln zł - działa na szkodę Gminy Miasteczko Śląskie. Tak jak Burmistrz Wieczorek sprzedał kiedyś wodociągi, tak tym sposobem, kolejny Burmistrz chce oddać ciepłownictwo. I niestety wszystko na to wskazuje, że stracimy na zawsze resztki naszego majątku energetycznego. Już dziś mieszkańcy złożyli ponad 250 wniosków w Urzędzie Miejskim, a do tego trzeba doliczyć te złożone w siedzibie monopolisty z Francji. Jeśli będzie odpowiednia liczba wniosków, to Veolia otrzyma miliony na projekt.

Moje oświadczenie.

Jeśli Burmistrz Krzysztof Nowak, w grudniu złożyłby wniosek do Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska o dotację w wysokości 16 mln zł, i to gmina Miasteczko Śląskie byłaby beneficjentem dotacji, to jestem pierwszą osobą, która idzie do Burmistrza z gratulacjami!

Gdyby tak się stało, to ciepło dla mieszkańców byłoby dużo tańsze, a tym samym cała sieć i infrastruktura należałaby do nas! Dzięki temu mielibyśmy również gwarancję niskich cen. 

Niestety tak się nie stało. Czas na słowa prawdy.

Burmistrz Krzysztof Nowak to gorący zwolennik Platformy Obywatelskiej, która wysprzedawała przez ostatnie lata majątek Polaków. Więc można się domyśleć skąd nasz włodarz brał wzorce.

Apeluję do mieszkańców. Wstrzymajcie się z decyzjami. Anulujcie wnioski jeśli idzie. Zbliżają się wybory, zmieńmy samorząd i dopiero wtedy otworzą się nowe możliwości na walkę ze smogiem i na tanie ciepłownictwo dla nas wszystkich!  

Tym artykułem będę temat ciepła powoli zamykać. Zrobiłem wszystko co mogłem. Decyzja należy do Mieszkańców.

Cała rozmowa poniżej.

ŁUKASZ DUDEK