zamglenia
-3°
-4°
piątek
Nowy przewodniczący Rady Dzielnicy Żyglin-Żyglinek
03 czerwca 2017 r. | 10:48

Kilka tygodni temu przewodniczący Rafał Burdzik zrezygnował ze swojego stanowiska w Radzie Dzielnicy Żyglin-Żyglinek. Jego miejsce tymczasowo zajął Pan Andrzej Bramowski. O Panu Bramowskim wiemy tyle, że w 2014 roku startował do Rady Miejskiej z Komitetu Wyborczego "Praworządne Miasteczko"  i uzyskał wtedy tyle samo głosów co radna Edyta Wylężek. W związku z tym w nocy odbyło się losowanie, w którym Pan Bramowski przegrał.

Warto wiedzieć.

Babcia Andrzeja Bramowskiego Józefa Bramowska, urodziła się 10 marca 1860 w Żyglinie. Założyła Towarzystwo Kobiet w Żyglinie. Jego oficjalnym celem była działalność dobroczynna. W praktyce Towarzystwo propagowała czytelnictwo polskich gazet i książek, oraz poznawanie polskiej kultury i historii. W 1914 roku, została aresztowana za wygłoszenie patriotycznej mowy na wiecu kobiet polskich w Bytomiu, gdzie występowała jako przedstawicielka Żyglina..

O Pani Józefie Bramowskiej wkrótce powstanie obszerniejszy artykuł, ponieważ niewątpliwie jest to postać, o której pamięć trzeba przywrócić.

źródło: historiagornegoslaska.blogspot.com, Fot. montes.pl

ŁUKASZ DUDEK