zachmurzenie umiarkowane
17°
15°
czwartek
NOWY RADIOWÓZ ZASILIŁ FLOTĘ TARNOGÓRSKIEJ KOMENDY
18 sierpnia 2021 r. | 07:00

Wczoraj tarnogórscy policjanci pełnią pierwszą służbę nowym oznakowanym radiowozem. Nowoczesny Volkswageny Crafter 2.0 TDI z silnikiem o mocy 177 KM wykorzystywany będzie w służbie przez policjantów z drogówki.

Pojazd zakupiono w ramach przedsięwzięcia KGP „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Flota tarnogórskiej komendy powiększyła się o volkswagena craftera. Pojazd zakupiono w ramach przedsięwzięcia KGP „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” oraz został dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Koszt radiowozu to kwota 460 458 złotych. Samochód zasilił wydział ruchu drogowego i wykorzystywany będzie między innymi do zabezpieczenia miejsc wypadków drogowych.

Nowy ambulans wyposażono w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas obsługi zdarzeń drogowych. Na dachu umieszczono między innymi tablicę świetlną wyświetlającą znak „UWAGA WYPADEK” oraz maszt świetlny, które są sterowane z wnętrza pojazdu tabletem i pilotem. Wewnątrz furgonu znajdziemy natomiast miejsce do pracy biurowej wraz z potrzebnym wyposażeniem (komputer przenośny i router, drukarka wielofunkcyjna), a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych, taki jak: zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny i inne. Na wyposażeniu samochodu jest także agregat prądotwórczy.

Specyfikacja techniczna pojazdu odpowiada potrzebom policjantów zajmujących się dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pozwala na jeszcze sprawniejsze wykonywanie zadań na miejscu zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry