zachmurzenie duże
sobota
www.youtube.com | Domyślna nazwa
Twarda polityka Burmistrza. Mieszkańcy kupują odpad z Huty Cynku “Miasteczko Śląskie”
19 października 2018 r. | 09:38

"Twarda i nieugięta" polityka Burmistrza Nowaka doprowadziła do tego, że mieszkańcy kupują ODPAD z Huty Cynku "Miasteczko Śląskie" w postaci ciepła.

28 maja Komisja Rewizyjna sporządziła protokół kontroli wydatków budżetu miasta za ogrzewanie budynków gminnych w latach 2012-2017.

Komisja wyliczyła, że po podłączeniu Gimnazjum pod ciepło systemowe Veolia, przy łagodniejszej zimie, zapłacono ponad 33 tys. zł więcej, niż wtedy, gdy dostawcą ekologicznego ciepła gazowego był PGNiG.

Burmistrz powołał biegłego rewident, aby ten przeprowadził szczegółową kontrolę wydatków ogrzewania w budynkach szkolnych. Biegły rewident w wyliczeniach Komisji Rewizyjnej dopatrzył się wielu błędów.

Pomimo błędów komisji i tak wynik jest jednoznaczny.

Po podłączeniu szkoły pod ciepło systemowe Veolia mieszkańcy zapłacili ok. 13 tys. zł więcej niż w 2016/2017 roku. Takie informacje przekazała mi skarbnik Ewelina Skrabania-Różycka (patrz nagranie poniżej). Ciepło systemowe Veolia między innymi bazuje na gazie odpadowym z huty. 

Warto również zwrócić uwagę, że w sezonie 2016/2017 zima była cieplejsza.

(2016 rok) ogrzewanie PGNiG  ok. 46 tys. zł
(2017 rok) ogrzewanie Veolia ok. 59 tys. zł

Urząd Miejski na swoim profilu Facebook stosuje perfidną manipulację wykresami. Tym sposobem Burmistrz chce wprowadzić w błąd mieszkańców. Urząd w swoich wykresach przedstawił średnią z kilku lat i porównał ją do okresu jednego roku. Nie jest to miarodajne, ponieważ zużycie ciepła każdego roku jest inne, w zależności od temperatury. Do tego trzeba by porównać, jak wyglądała termomodernizacja szkoły od 2012 roku.

Kandydat na radnego Janusz Dittricht opublikował swoje prywatne obliczenia.

Po głośnych publikacjach nagle Veolia deklaruje obniżenie ceny o 10%. 

Podsumowując. Ciepło pochodzące z odpadu z huty powinno być za darmo lub za przysłowiową złotówkę. Nasze środowisko jest zdegradowane przez negatywne oddziaływanie HCM. Wskaźniki ekologiczne jasno stwierdzają, że gmina Miasteczko Śląskie jest jedną z najbardziej zanieczyszczonych  gmin w regionie. 

I na koniec informacja dla hejterów. Nikt nie chce zamykać huty! Huta powinna zacząć w końcu traktować mieszkańców z szacunkiem! Sprzedawanie ODPADU, to mówiąc kolokwialnie naplucie w twarz lokalnej społeczności.

Jest drożej

Rachunki za Gimnazjum po podłączeniu do sieci ciepła Veolia wzrosły. Tomasz Respondek mylił się tylko co do kwoty. Więcej niebawem.

Gepostet von Miasteczko Śląskie - serwis informacyjny am Dienstag, 16. Oktober 2018

Odsłonięcie nowego logo HCM

ŁUKASZ DUDEK