mgła
14°
10°
niedziela
Pędził ponad 120 km/h przez Miasteczko Śląskie
22 lipca 2020 r. | 21:14

Policjanci z grupy "Speed" zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Wczoraj policyjna kamera wideorejestratora nagrała nieodpowiedzialnego kierowcę audi. 44 -latek pędził ulicą Śląską w Miasteczku Śląskim z prędkością 122 km/h.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 12.00. Policjanci z grupy "Speed", patrolując drogę wojewódzką nr 912 w Miasteczku Śląskim, zauważyli jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki Audi. Jego kierowca pędził w terenie zabudowanym 122 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej mężczyzna stracił prawo jazdy. Ponadto policjanci nałożyli na 44-latka mandat w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych. Jak ustalili mundurowi, mieszkaniec Bytomia miał już przekroczony limit 24 punktów i w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu.

Grupy "Speed" działają w całym kraju. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.