bezchmurnie
20°
19°
poniedziałek
Fot. Łukasz Dudek
Pensja Burmistrza Miasteczka Śląskiego zrówna się z pensją Prezydenta Warszawy?
09 stycznia 2017 r. | 08:54

Burmistrz Miasteczka Śląskiego - Krzysztof Nowak zarabia rocznie 153 301,16 zł. Jest z pewnością jednym z lepiej zarabiającym włodarzy w województwie śląskim. Jego pensja jest tylko o pięć tysięcy niższa, niż pensja Prezydenta Warszawy. Ale to nie wszystko. Zarobki Nowaka mogą znacznie wzrosnąć w 2017 roku. Wszystko dlatego, że projekt ustawy budżetowej na 2017 rok zakłada wzrost kwoty bazowej, która ma wpływ na maksymalne wynagrodzenie wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz na diety radnych. Wynagrodzenie wójta przyznawane jest przez radę gminy, powiatu lub sejmik województwa na podstawie widełek zawartych w rozporządzeniu ws. wynagradzania pracowników samorządowych. Składa się ono z czterech części: zasadniczej, dodatku funkcyjnego, specjalnego i za wysługę lat - donosi serwis samorządowy PAP.

Wzrost kwoty bazowej może przełożyć się na zwiększenie wynagrodzenia włodarzy. Taką decyzję rada będzie mogła podjąć dopiero w momencie, gdy ustawa budżetowa wejdzie w życie. Jeśli stanie się to np. w lutym, wówczas wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast będą mogli otrzymać wyrównanie za początek roku - twierdzi serwis samorządowy PAP-u.

Nowak z pewnością jest ze swoich zarobków bardzo zadowolony. Tym bardziej, że mogą wzrosnąć. Tylko czy wy jesteście zadowoleni z pracy Nowaka?

PAWEŁ GĄSIORSKI