zachmurzenie umiarkowane
17°
15°
czwartek
Pociągiem z Lotniska Pyrzowice do Miasteczka Śląskiego?
04 lutego 2017 r. | 16:42

Urząd Miasta Tarnowskie Góry udostępnił zaproszenie na konsultacje społeczne, w sprawie odbudowy częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie.

Na ostatnią Sesje przyszedł były Burmistrz Stanisław Wieczorek, a obecnie Radny w Radzie Powiatu.

Radny z Miasteczka zapytał Pana Wieczorka, właśnie w temacie projektu rewitalizacji linii kolejowej 182:

Radny z Miasteczka: Czyli o tej koncepcji nie ma co za bardzo myśleć?
Stanisław Wieczorek: Na razie nie myśleć..

Po tygodniu widzę coraz to nowe artykuły, że jednak ta linia będzie uruchamiana. Zadałem sobie pytanie, dlaczego Pan Wieczorek powiedział Radnym z Miasteczka że na razie mamy dać sobie spokój? Jedyna odpowiedź jaka mi się nasuwa to taka, że dokładnie tak miał powiedzieć! W mojej ocenie jest to gra polityczna. Po prostu Tarnowskim Górą zależy aby Miasteczko Śląskie było takie nieporadne jak do tej pory, aby przypadkiem nie robiło konkurencji..

Poniżej zamieszczam wiadomość która została opublikowana przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry.

"Propozycja wykorzystania linii kolejowych nr 131 oraz nr 182 relacji Tarnowskie Góry – Zawiercie, jako alternatywnego połączenia pomiędzy Katowicami a lotniskiem w Pyrzowicach to koncepcja od lat forsowana przez gminę Tarnowskie Góry. To rozwiązanie problemów komunikacyjnych nie tylko dla północnej części naszego regionu, w dodatku optymalne pod względem społecznym, gospodarczym, technicznym, środowiskowym i ekonomiczno-finansowym. 

Międzynarodowy Port Lotniczy „Katowice” w Pyrzowicach, zajmujący 3. miejsce w kraju pod względem liczby obsłużonych pasażerów oraz wykonanych operacji  w ruchu krajowym i międzynarodowym (po warszawskim Okęciu i krakowskich Balicach) oraz 2. miejsce pod względem transportu cargo, jako jedyne ze znaczących lotnisk krajowych nie posiada połączenia kolejowego." Całość  TUTAJ

ŁUKASZ DUDEK

Były Burmistrz Wieczorek o rewitalizacji linii kolejowej nr. 182