zachmurzenie duże
sobota
Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko
22 czerwca 2023 r. | 07:18

Przy ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach znaleziono niewybuch. Pochodzący z okresu II Wojny Światowej pocisk przeciwpancerny, wypatrzył pracownik budowlany, który w tym miejscu wykonywał prace ziemne. Tarnogórscy policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Następnego dnia patrol saperski z Gliwic zabrał pocisk.

W sobotni poranek tarnogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ujawnionego niewybuchu, który znajdował się przy ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika, który od razu zorientował się, że odnaleziony przedmiot to pochodzący z czasów drugiej wojny światowej pocisk przeciwpancerny. Stróże prawa zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko przed dostępem osób postronnych. Wyznaczono strefę bezpieczeństwa i ewakuowano osoby z pobliskich budynków. Natychmiast powiadomiono saperów z Gliwic, którzy zabezpieczyli i zabrali niewybuch.

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Apelujemy o rozwagę i ostrożność w postępowaniu ze znalezionymi przedmiotami, które wyglądem przypominają niebezpieczne niewybuchy. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci.

KPP Tarnowskie Góry