bezchmurnie
20°
19°
poniedziałek
Kpina na Rynku w Miasteczku Śląskim!
01 maja 2017 r. | 18:43

Urząd Miasta Tarnowskie Góry pisze:

W 2004 roku Sejm ustanowił 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Szacunek do symboli narodowych, to jeden z wyznaczników naszej obywatelskiej dojrzałości. Z pewnością jesteśmy dumni z naszej historii, dokonań wielu naszych przodków, a barwy narodowe z tych właśnie wspaniałych tradycji wyrastają. Zapraszamy wszystkich do okazania naszej dumy narodowej, naszego szacunku dla dorobku poprzednich pokoleń i pokażmy, że nasze barwy narodowe są dla nas ważne. Wywieśmy w oknach, przed wejściami domów i lokali flagę biało-czerwoną w dniu jej święta.

Urząd Miasta Miasteczko Śląskie pisze:

Przypadający 2 maja Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej.

A co robi Burmistrz Nowak na Rynku w Miasteczku Śląskim? Obok flag Polski wywiesza flagi Unii Europejskiej! Czyli de facto na Rynku mamy w tym momencie wywieszone flagi niemiecko-francuskie, ponieważ Unia Europejska jest tworem właśnie tych państw! Jest to niebywały błąd i kpina z naszego święta! Będę żądać wyjaśnienia w tej sprawie!

ŁUKASZ DUDEK