bezchmurnie
18°
15°
wtorek
PRACUJĄC NA SORTOWNI KRADŁ ZAWARTOŚĆ PACZEK
24 stycznia 2022 r. | 19:54

Policjanci ze Zbrosławic i Tarnowskich Gór zatrzymali mężczyznę pracującego w sortowni firmy kurierskiej, podejrzanego o kradzież sprzętu elektronicznego z przesyłki kurierskiej. To 40-letni pracownik tej firmy, który usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec sprawcy policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Za kradzieży z włamaniem grozi mu nawet 10 lat więzienia.

O podejrzeniu kradzieży sprzętu elektronicznego, policjantów powiadomiły osoby odpowiadającej za bezpieczeństwo firmy działającej na terenie gminy Zbrosławice. Już w dniu zgłoszenia policjanci zatrzymali sprawcę, który z przesyłki kurierskiej ukradł telefon komórkowy warty 1500 złotych. Zatrzymany mężczyzna to obywatel Gruzji w wieku 40 lat, który zajmował się sortowaniem paczek kurierskich.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli u mężczyzny skradziony telefon oraz inne wartościowe rzeczy między innymi biżuterię, oraz smartwatche. Prawdopodobnie przedmioty te zostały skradzione z przeznaczonych do wysyłki paczek kurierskich. Sprawa zostanie wyjaśniona, kiedy właściciele przedmiotów złożą reklamacje związane z nieotrzymaniem zamówionego towaru.

W miniony piątek Gruzin usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem i zakazał opuszczania kraju. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry