zamglenia
-3°
-6°
wtorek
Próba zabójstwa w Miasteczku Śląskim
17 listopada 2016 r. | 19:23

Tarnogórscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który usiłował zabić sprzedawczynię jednego ze sklepów. Kobieta z ranami głowy trafiła do szpitala. O podejrzanym o usiłowanie zabójstwa 22-latku dzisiaj zdecyduje sąd. Grozi mu dożywotnie więzienie.

Dzielnicowi z tarnogórskiej komendy zatrzymali 22-latka, który usiłował zabić sprzedawczynię w jednym ze sklepów spożywczych w Miasteczku Śląskim przy ul. Wspólnej. Napastnik wszedł do sklepu i rzucił się na sprzedawczynię, która w tym momencie ustawiała butelki z alkoholem w jednej z lodówek. Agresor zaczął dusić kobietę, a gdy ta próbowała się oswobodzić, posunął się do bardziej drastycznych metod. Butelką z piwem bił ofiarę po głowie tak długo, aż ta straciła przytomność. Wtedy spokojnie wyszedł ze sklepu. Dzięki szybkiej reakcji i pomocy jednego ze świadków oraz mundurowych przybyłych na miejsce, sprawcę zatrzymano na gorącym uczynku.

Wezwana na miejsce karetka pogotowia przewiozła ranną do szpitala. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna znał kobietę z czasów szkolnych. Napastnik noc spędził w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa, za co grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

/KPP w Tarnowskich Górach/