bezchmurnie
18°
15°
wtorek
Projekt „Wspieraj lokalnie”
31 stycznia 2022 r. | 05:53

W związku z przystąpieniem przez Gminę Miasteczko Śląskie do projektu „Wspieraj lokalnie”, mającego umożliwić organizacjom pożytku publicznego bardziej efektywne pozyskiwanie funduszy z 1% podatku dochodowego, informujemy o możliwości przygotowania dla Państwa organizacji prezentacji/wizytówki w programie do rozliczeń PIT, który zamieszczony zostanie na stronie internetowej urzędu.

W czasie rozliczenia podatkowego w programie podatnicy zachęcani będą do przekazywania 1% na rzecz lokalnych OPP, czyli między innymi dla Państwa organizacji.

Osoby z naszej gminy, które korzystają z 1% poprzez OPP prosimy o kontakt poprzez sekretariat urzędu w celu zgłoszenia organizacji. Wtedy będziemy mogli uzupełniać na bieżąco listę projektu "Wspieraj lokalnie".

Sam program służy do rozliczania deklaracji PIT. Każdy podatnik, który skorzysta z programu, będzie mógł przekazać 1% jednej z organizacji działającej w naszym regionie. PIT można rozliczyć tutaj: https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miejski-w-miasteczku-slaskim/